İnternet’in yereli olur mu?

ADSL ve 3G ile genişbant internetin Anadolu’da...

19.08.2010 - 00:00 | MediaCat

ADSL ve 3G ile genişbant internetin Anadolu’da yaygınlaşması ile şehirlerin , kasabaların hatta köylerin bile kendine ait haber portalları , taraftar siteleri , forum sayfaları oluşmaya başladı.Bu siteler aynı ulusal haber siteleri gibi , kendi muhabirleri bulunan , sadece bulundukları şehire ve komşu şehirlere ait haberleri yayınlayan , bölgede etkili kişilerin yazarlık yaptığı  ,ziyaretçi sayıları her geçen gün artmakta olan siteler.

Yerel internet reklamcılığı
Local Digital  , bir senedir hizmet veren ve bu sitelerin 100’den fazlasını kendi network’üne dahil ederek ulusal reklam alma konusunda tek yetkili satış ajansı olmuş, birçok kampanyayı Anadolu’ya bu siteler üzerinden taşımayı başarmış yeni bir dijital ajans. Şimdiye kadar THY, Pegasus, Anadolujet, Türk Telekom, Vestel, Cola Turka ve birçok marka ile yerel internet siteleri üzerinde reklam kampanyaları yaptılar.

En çok ziyaret edilen siteler
Daha çok haber içerikli siteleri bulunduran network’de, taraftar siteleri, güncel içerikli siteler ve firma rehberleri bulunuyor. Toplam trafiğin her geçen gün arttığını belirten Local Digital Ekibi, yerel sitelere yazılım, SEO, hosting gibi konularda devamlı yardımcı olarak sektörün gelişmesine de katkıda bulunduklarını belirtiyor.

Mesajın Yerelleşmesi
Ajans yetkilisi Olgaç DÖLEK, kampanya ulusal olsa bile kampanya mesajının bannerlar üzerinde yerel mesajlar ile yerel sitelerde yer almasının, tıklanma ve geri dönüşe çok büyük etkileri olduğunu bunun en güzel örneğini de Anadolujet ile yaptıkları yurtiçi indirim kampanyasında yaşandığını belirtiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.