MediaCat

Instagram’ı kuran ikiliden ayrılık kararı

Kevin Systrom ve Mike Krieger, Instagram’dan ayrılıyor.

Instagram’ı kuran ikiliden ayrılık kararı

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram‘ın ortak kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, şirketten birkaç hafta içerisinde ayrılıyor.

Halihazırda Instagram’da CEO’luk görevini yürütmekte olan Kevin Systrom, konuya dair açıklamasında, meraklarını ve yaratıcılıklarını yeniden keşfetmek adına bu kararı aldıklarını belirtti.

Instagram CEO’su Kevin Systrom ve Instagram CTO’su Mike Krieger, 2010 yılında kurdukları Instagram’ı 2012 yılında Facebook’a 1 milyar dolar karşılığında satmıştı. İkilinin istifa kararı almalarının nedeni olarak ise Facebook yönetimiyle yaşadıkları anlaşmazlıklar gösteriliyor.

İkilinin ayrılık kararı almasının ardından Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise Instagram’ın Kevin Systrom ve Mike Krieger’in ortak kreatif yeteneğini yansıttığını, geride kalan altı yıl boyunca ikiliden çok şey öğrendiğini ve bir sonraki işlerini merakla beklediğini söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.