Instagram’dan Ramazan’da iyiliği yayma daveti

Instagram, #Monthofgood (#İyilikZamanı) kampanyasıyla insanları iyilik yapmaya davet ediyor.

28.04.2020 - 17:44 | MediaCat

Instagram'dan Ramazan'da iyiliği yayma daveti

Coronavirus döneminde insanların bağlantıda kalmaları ve bir topluluğun parçası olma hissini yakalamalarında sosyal medyanın önemli rol oynamasından hareket eden Instagram, Ramazan ayı boyunca insanları dijital ortamda iyilik yapmaya ve bunu paylaşmaya teşvik eden global #Monthofgood (#İyilikZamanı) kampanyasını hayata geçirdi.

Yeni kampanyasıyla Instagram, insanların yaptıkları küçük ya da büyük iyilikleri #Monthofgood ve #İyilikZamanı etiketleriyle paylaşmalarını ve arkadaşlarını etiketleme yoluyla başkalarını da iyilik yapmaya teşvik etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

İnsanlara fikir vermek ve iyilik yapmaya teşvik etmek için Instagram üzerinden yapılabilecek iyilikler konusunda 17 fikir paylaşıldı. Bu dönemde birlikteliğin gücünün ve iyilik yapmanın öneminin altını çizen Nusret Gökçe, takipçileri Mohamed Salah, DJ Khaled, Franck Ribéry, Mesut Özil ve Karim Benzema’yı Instagram’ın iyilik yayma hareketine katılmaya davet etti. Gökçe’nin gönderisini beğenen Instagram resmî hesabı, gönderiye bir de yorum yaptı.

Ümit Erdim sokak hayvanlarını besleyerek ve ihtiyaç sahiplerine destek olmanın önemini hatırlatarak, Orkun Işıtmak Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek ve mama bağışı yaparak, Hilal de şükretmenin önemini vurgulayarak, takipçilerini iyilik yapmaya davet etti.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Son zamanlarda birçoğumuzun dilinde aynı söz var. ‘Aslında şükredecek ne çok şeyimiz varmış.’ Doğada yapılan bir yürüyüş, sevdiklerimize rahatça sarılıp onlarla bir arada olabilmek, haftasonu arkadaşlarımızla vakit geçirebilmek… Eskiden önemini anlayamadığımız, hatta sıradan gördüğümüz şeylerin aslında ne kadar değerli olduğunu kaybettiğimizde anladık. Maalesef sahip olduklarımızın farkına varamıyoruz ve o yüzden şükretmiyoruz. Bu yüzden iyi hissedemiyoruz kendimizi. İyi hissetmek için ihtiyacımız olan tek şey şükretmek. Hepimiz iyi olalım diye hem kendime hem de sizlere hala sahip olduğumuz güzel şeyler olduğunu ve bunlara şükretmemiz gerektiğini hatırlatmak istedim. Aldığımız nefes, yaşadığımız ev, aynı evi paylaştığımız ailemiz, görüntülü de olsa görüşebildiğimiz arkadaşlarımız… Hepsine ayrı ayrı şükredip sahip olduğumuz en ufak bir güzelliğin bile farkına varalım. Farkına varalım ki iyi olalım. Bu Ramazan hepimiz için iyilik ayı olsun? @instagram ‘ın başlattığı #iyilikzamanı #monthofgood challenge’ına ben de @uras.benlioglu @ranabenlioglu @gizemguven8 @fromsule yi davet ediyorum ?

@ rimelaskina‘in paylaştığı bir gönderi ()

Facebook Medya Ortaklıkları Yöneticisi Eren Sağır, kampanyayı, “Ramazan, Instagram’daki en büyük kültürel anlardan biri. Birçok insanın aile ve arkadaşlarıyla yüz yüze bir araya gelemediği şu günlerde, Instagram’ın insanların bir araya gelebildiği ve topluluk hissini yaşayabildiği bir yer olmasından mutluyuz. İnsanların Ramazan’da iyilik yaptıkları anları paylaşmak için Instagram’a geldiğini görüyoruz; örneğin 2019’da Ramazan boyunca “Ramazan” kelimesi ve farklı dillerdeki türevleri Instagram’da 16 milyon kez kullanılırken, Ramazan’a özel hazırlanan kamera filtresi de 12 milyon kez kullanıldı. Bu da bize global olarak ikinci kez hayata geçirdiğimiz #Monthofgood (#İyilikZamanı) kampanyası için ilham verdi. Bu Ramazan, Instagram topluluğu tarafından yapılan ve paylaşılan iyiliklerden ilham almak için çok heyecanlıyız” sözleriyle değerlendirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.