MediaCat

Instagram ve Facebook Reels’a yeni özellikler

Reels özelinde bir dizi yenilikle birlikte Add Yours (Seninkini Ekle) özelliğinin de kapsamı genişletildi.

Instagram ve Facebook Reels’a yeni özellikler

Meta, farklı konulardaki benzer fotoğrafların Hikâye formatı üzerinden paylaşılmasını teşvik eden Add Yours (Seninkini Ekle) sticker’larının kapsamını genişletiyor. Instagram ve Facebook kullanıcıları, sticker’ları artık Reel paylaşımlarında da kullanabilecek.

İnsanların Facebook ve Instagram’da Reels ile etkileşim kurmak için harcadıkları zamanın yüzde 30’dan fazla arttığının altını çizen bir Meta sözcüsü, özelliğin ilgi çekici akımların önünü açtığını ifade ederek, “Örneğin dün, Miami’de yaşayan bir yemek influencer’ı olan Nico Norena (@succulentbite) ‘Secret Skill’ (Gizli Yetenek) başlığıyla bir Seninkini Ekle akışı başlattı. Mutfaktaki becerileriyle bilinen Nico, 8 yıldır gizli tuttuğu bir yeteneğini gözler önüne sererek, takipçilerini bateri çalabildiğini gösteren bir Reel’la şaşırttı. Hatta Mark Zuckerberg de geçtiğimiz haftasonu sörf tahtasında öğrendiği birkaç yeni numarayı sergileyerek akıma dahil oldu” dedi.

Şirket, Reels modülüyle ilgili beş güncellemeyi daha detaylandırdı:

  • Facebook, kullanıcılarının Hikâye paylaşımlarından otomatik olarak yarattığı Reel’larla kişilerin favori anılarını yalnızca birkaç tıkla paylaşabilmelerine olanak sağlayacak.
  • Kullanıcılar, hazırladıkları Reel’ları tek tıkla hem Instagram hem Facebook üzerinden paylaşabilecek.
  • Facebook kullanıcılarının satın aldıkları yıldızları yayınlarını izledikleri içerik üreticilerine göndermesiyle üreticilerin gelir elde etmesini sağlayan Facebook Stars programının kapsamı tüm kullanıcıları içine alacak şekilde genişletildi.
  • İçerik Stüdyosu’na ortalama izlenme süresi, görüntülenen dakikalar ve erişim dahil olmak üzere yeni Facebook Reels analizleri ilave edildi.
  • Instagram’da halihazırda varolan Remix özellikleri Facebook Reels’a da eklendi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.