Instagram Hikâyeler’e 60 saniye güncellemesi

60 saniyenin altındaki hikâyeler parçalara bölünmeden paylaşılabilecek.

26.09.2022 - 09:58 | Sencer Uçar

Instagram Hikâyeler'e 60 saniye güncellemesi

Instagram, Hikâyeler’de 60 saniyenin altındaki paylaşımların bölünmeden, tek parça hâlinde paylaşılabilmesini mümkün kılan özelliğini devreye aldı. Denemelerine geçtiğimiz yıl başlanan özellik tüm kullanıcılara açıldı.

Instagram Hikâyeler’de yeni dönemde kullanıcıların 60 saniye altındaki hikâyeleri 15’er saniyelik parçalara ayrılmayacak. Yeni özelliği hem paylaşımı yapanların hem de görüntüleyenlerin olumlu karşılaması umuluyor ancak kısa süreli hikâyeleri tercih edenler bu durumdan pek memnun olmayabilir.

60 saniyeye uzanan hikâye paylaşımı yapılabilmesi aynı zamanda Reels ve Hikâyeler arasındaki sınırın bulanıklaşması anlamına da geliyor. Zira söz konusu süre uzaması vesilesiyle 60 saniye altındaki paylaşımlar için kullanıcılara artık iki seçenek sunuluyor.

Ağırlığı videoya vermeye başlayan Instagram bu yıl Reels için alt limiti 60 saniyeden 90 saniyeye çıkarmış, 15 dakika altı videoları ise Reels kapsamına almıştı.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.