MediaCat

Instagram DM’lerine yeni özellik

Instagram, kullanıcılarını istenmeyen video ve fotoğraflardan koruyacak.

Meta bünyesindeki Instagram, kullanıcıları DM kutularında istemedikleri video ve fotoğraflardan korumaya yönelik yeni özelliğini duyurdu.

Deneme sürecinin başlamasından birkaç hafta sonrasında devreye alınan yeni özellik kapsamında kendisini takip etmeyen bir Instagram kullanıcısına mesaj göndermek isteyenler iki yeni kısıtlamayla karşılaşacak. Eğer mesaj göndermek istediğiniz kişi sizi takip etmiyorsa, ona sınırsız mesaj isteği göndermek hakkınız bulunmayacak ve bu hak tek mesajla sınırlı kalacak. Talebin kabul edilmesi durumunda sınırsız mesaj hakkı devreye girecek. İkinci olarak, mesaj isteği metinle sınırlandırılıyor. Sesli not, video ya da fotoğraf gönderebilmek için davetin kabul edilmesi gerekecek.

Instagram, mesajlardaki yeni dönemle kullanıcıların istenmeyen fotoğraf ve videolardan korunacağını ve tanımadıkları kişilerin kendilerine tekrar tekrar mesaj göndermeyeceğini belirtti.

Sosyal medya platformuna göre yeni özellik özellikle de kadınların lehine olacak zira kadınlar DM kutularında sık sık istenmeyen çıplak fotoğraflar aldıklarını ifade ediyor. E-posta yoluyla yaptığı açıklamasında Meta Kadın Güvenliği Başkanı Cindy Southworth, insanların DM kutularını açtıklarında kendilerini güvende hissetmelerini istediklerini, yeni özelliğin bu doğrultuda devreye alındığını ve herkesin Instagram’da daha güvende hissetmesine yardımcı olacak yollar bulmak için topluluğa kulak vermeye devam edeceklerini söyledi.

Yeni özellik, rahatsız edici kelime, emoji ve ifadeler içeren mesaj taleplerini otomatik olarak gizli bir klasöre gönderilmesi ve mesaj taleplerindeki ani artışları önleme gibi kullanıcıları istismardan korumaya yönelik mevcut özellikleriyle de örtüşüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.