Insider MindBehind’ı satın aldı

Insider, bu satınalma ile WhatsApp Business başta olmak üzere diyalog bazlı ticaret & mesajlaşma alanlarındaki çalışmalarına ivme kazandıracak.

10.01.2023 - 11:42 | MediaCat

Türkiye’nin ilk yazılım unicorn’u Insider, conversational messaging (diyalog bazlı mesajlaşma) girişimi MindBehind’ı satın aldığını duyurdu. Şirket, bu satınalmayla birlikte MindBehind ekibi tarafından geliştirilen yenilikçi WhatsApp Business ürünlerini bünyesine katmış oldu.

Geniş ürün gamı ve yapay zekâ tabanlı teknolojileri sayesinde müşterilerin tercih ettikleri bir sonraki dijital kanalı tahminleyerek pazarlama uzmanlarının en yüksek geri dönüşlü müşteri deneyimlerini tasarlaması için çalışan Insider, bünyesine kattığı Mindbehind CEO’su Oğuzhan Başeğmez ve Chief Growth Officer Anıl Kiper liderliğindeki 70 kişilik MindBehind ekibi ile WhatsApp Business başta olmak üzere, conversational commerce & messaging (diyalog bazlı ticaret & mesajlaşma) alanındaki çalışmalarına ivme kazandırmayı hedefliyor.
Bu stratejik satınalmayla birlikte Insider, resmî WhatsApp İşletme Çözüm Sağlayıcısı (BSP – Business Service Provider) yeteneği kazanarak, Meta ürün ekipleriyle birlikte markaların müşterileriyle diyaloğunu kuvvetlendirecek ve e-ticaret satışlarına ivme kazandıracak WhatsApp Business ürünleri geliştirmeye hazırlanıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in bir paylaşımında bahsettiği gibi WhatsApp Business, yakın gelecekte markalar ve müşterilerinin yaygın iletişim kanalı hâline gelebilir. Bu alanda dünyadaki ilk oyunculardan biri olan Insider da Meta ile sektörde fark yaratacak WhatsApp ürünlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Çok işlev, tek ekran

Markalara web, app ve WhatsApp başta olmak üzere pek çok dijital kanal üzerinden müşterileriyle etkin diyalog kurma imkanı sağlayan MindBehind teknolojisi, Insider’ın çapraz kanallı müşteri deneyimi platformu ile entegre çalışacak. Son üç senedir müşterilerine kişiselleştirilmiş WhatsApp mesajları gönderebilen Insider kullanıcıları artık WhatsApp üzerinden müşterileriyle kişiselleştirilmiş diyaloglar kurarak satışlarını artırabilecek. Son kullanıcılar, ilgilendikleri ürünleri WhatsApp üzerinden görüntüleyebildikleri gibi, sepete ekleme ve ödeme aksiyonlarını da uygulamayı terk etmeden aynı ekranda tamamlayabilecek.

Insider Kurucu Ortağı ve Chief Product Officer’ı Muharrem Derinkök gelişmeyi, “MindBehind’ın geliştirdiği conversational messaging yetenekleri, Insider ürün setinin vazgeçilmez bir parçası olarak müşterilerimizin kendi müşterileriyle kişiselleştirilmiş, anlamlı ve hedefli bir iletişim kurmasına katkı sağlayacak. Insider’ın günümüz dijital pazarlama ekiplerinin bütün ihtiyaçlarını karşılayan (varsayılan) çözüm pozisyonunu güçlendiren bu satınalmanın, gelecekte ürünlerimiz arasında yaratacağı sinerji ve bir Türk teknolojisini globalde daha geniş bir alana taşıma potansiyeli bizi çok heyecanlandırıyor” sözleriyle değerlendirdi.

MindBehind Kurucu Ortağı ve CEO’su Oğuzhan Başeğmez ise, “MindBehind serüvenini Insider ile birlikte globale taşıdığımız için heyecanlıyız. MindBehind’ın conversational messaging ürünleri Insider’ın çapraz kanallı müşteri deneyimi platformuyla daha da değerli hâle gelecek. Bu satınalmanın Türk girişim ekosistemi için de oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. İki Türk girişimin birleşiminden doğan başarı hikâyesinin, ekosistemdeki büyük oyuncuları buna benzer yeni satınalmalar için cesaretlendireceğine inanıyoruz” eklemesinde bulundu.

Insider Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir’in yorumu ise şöyle oldu: “Insider’ı ilk kurduğumuz yıllardan bu yana Türkiye’de yazılım sektörünü geliştirmenin önemine ve bunun ekonomimize olan katkısına inandık. Bu nedenle, pek çok ülkede stratejik şirket alımlarını değerlendirirken 10 sene önce bir Türk teknolojisi olan Insider’a güvenen partnerlerimiz gibi biz de bir Türk girişimi ile yolumuza devam etme kararı aldık. 2023 yılında, müşteri deneyimlerine yön veren yenilikçi teknolojiler geliştirmek ve ülkemizden daha fazla yazılım şirketi çıkması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.