İnsanları birleştiren bir dövme

Seyahat arama sitesi Momondo'dan kültürel farklılıkları kucaklayan bir kampanya.

24.06.2019 - 10:59 | Sencer Uçar

İnsanlığı birleştiren dövme

Danimarka menşeli seyahat arama sitesi Momondo’nun yakın dönemde gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, insanlar dünyada kültürler arası kutuplaşmanın arttığını düşünüyor. Araştırma, insanların yüzde 49’unun diğer kültürlere duyulan hoşgörünün beş yıl öncesine kıyasla azaldığını fakat çoğunluğun, bizleri birleştiren şeylerin ayrıştıranlardan daha fazla olduğunu düşündüğünü ortaya koyuyor.

Araştırmanın bir diğer bulgusu olan, seyahat ve açık fikirlilik arasında pozitif korelasyon olduğu noktasından yola çıkan marka, 61 farklı ülkeden 61 insanı bir araya getirdi. Dövme sanatçısı Mo Ganji işbirliğinde 61 kişinin bedeni adeta bir tuvale dönüştü ve her birine benzersiz dövmeler yapıldı. Dünyayı birleştirmek için Londra’nın yolunu tutan 61 kişi yaşam öykülerini paylaştı ve omuz omuza vererek, 61 parçadan oluşan The World Piece adlı dövmeyi oluşturdu.

Momondo EMEA Pazarlama Başkan Yardımcısı Per Christiansen, &Co imzalı kampanyayı, “İnsanları bir araya getirmenin en iyi yolu seyahatten geçiyor. The World Piece aracılığıyla, insanlara açık fikirli ve meraklı bir şekilde seyahat etmeleri yönünde ilham verecek küresel bir iletişim başlatmak ve insanları bir araya getirerek, bizi birleştiren şeylerin ayrıştıranlardan daha fazla olduğunu göstermek istiyoruz.” sözleriyle yorumluyor.

&Co Kreatif Direktörü Robert Cerkez ise, projede insanların bir araya gelme arzularını ve bu arzunun da ne denli güçlü olduğunu göstermek istediklerini söylüyor. Sosyal medya aracılığıyla insanlara kendilerinden daha büyük bir şeyin (The World Piece) parçası olmak isteyip istemediklerini sorduklarını belirten Cerkez, “Bu kadar geridönüş alacağımızı hakikaten düşünmüyorduk. Kim insanlığa olan sevgisini ilan edip, ardından da tanımadıklarıyla tamamlanacak bir dövme yaptırmak ister ki? Öyle silinmeyecek bir dövme? Ama yanıldık. Dünyanın her köşesinden binlerce insan katılmak istedi. Bir araya gelmek için olağanüstü istek gösterdiler.”  diyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Momondo
  • Reklam Ajansı: &Co
  • Prodüksiyon Şirketi: Smuggler
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.