MediaCat

İngiltere’de iç savaş olsaydı…

Save the Children empati çağrısına devam ediyor.

İngiltere’de iç savaş olsaydı…

İngiltere Suriye olsaydı ufak bir İngiliz kızın hayatının nasıl olacağını resmettiği bir buçuk dakikalık videosuyla yalnızca YouTube’da 53 milyonu aşkın izlenme sayısına ulaşan Save the Children, 2014’te başladığı hikâyeye yeni bir videoyla devam ediyor.

İlk videoda rol alan Lily-Rose Aslandoğdu’yla bir kez daha anlaşan örgüt, yeni videoda bu kez iç savaşın yıkıcı etkilerini bir kez daha onu izleyen gözlerin deneyimlediği alternatif bir gerçeklik sunuyor.

Videonun pek çoğu kimsenin asla başına gelmemesi gereken dehşet verici yolculuklar yaşayan yüzlerce çocuğun her gün maruz kaldıkları korkunç deneyimleri ortaya koyduğunu söyleyen Save the Children CEO Vekili Tanya Steel örgüt olarak bu videoyla İngiliz kamuoyunun dikkatini çekmeye ve mülteci çocuklar için içinde bulundukları durumun ne anlama geldiğini İngiltere’nin görmesini sağlamaya çalıştıklarını söylüyor:

Bu, her şeylerini -evlerini, eğitimlerini, ailelerini ve bazı durumlarda yaşamlarını- kaybetmiş çocukların nesli. Save the Children çatışma alanlarından kaçan çocuklar için daha fazla destek sağlamaya çalışıyor. Mültecilerin koşullarını iyileştirmek için uğraşıyor; her çocuğun hayatlarında eğitim, güvenlik ve adil bir başlangıca sahip olmalarını istiyoruz.

Kaynak: Independent

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.