ING Bank’a yeni CEO

ING Bank CEO’su Hakan Eminsoy’un 9 Kasım 2009 tarihi itibarı ile bu görevinden ayrılma kararını takiben...

10.11.2009 - 00:00 | MediaCat

ING Bank CEO’su Hakan Eminsoy’un 9 Kasım 2009 tarihi itibarı ile bu görevinden ayrılma kararını takiben, halen ING Asya Kurumsal Bankacılık Başkanlığını yürüten Wilfred Nagel 1 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere ING Bank’ın yeni CEO’su olacak. Bu süreçte, ING Bank’ın şimdiki Yönetim Kurulu Üyesi olan Vincent van den Boogert geçici CEO olarak görev yapacak.

Hakan Eminsoy, farklı bir kariyer gelişimine bağlı olarak aldığı bu karar sonrasında, ING Bank Türkiye Yönetim Kurulu’ndan ayrılacak ancak önümüzdeki dönemde ING’ye danışmanlık verecek.

1991 yılında ING’ye katılan Wilfred Nagel, risk yönetimi ve kurumsal bankacılık alanlarındaki ciddi deneyimi ile dikkat çeken uluslararası bir bankacı. Nagel, ING bünyesinde 6 yıl boyunca Asya bölgesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra,  2 yıl boyunca ING’nin New York’taki kurumsal ve yatırım bankacılığı operasyonlarında çalıştı.  2002 yılında ING Kurumsal Kredi Risk Yönetimi Genel Müdürü olan Wilfred Nagel, 2005 yılında ise Asya Kurumsal Bankacılık Başkanı oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.