MediaCat

İMKB’de gong Halk Sigorta için çaldı

Halk Sigorta hisseleri İMKB Serbest İşlem Platformu’nda işlem görmeye başladı.

İMKB’de gong Halk Sigorta için çaldı

Halk Sigorta’nın 40 milyon liralık sermayesini temsil eden paylar, İMKB Serbest İşlem Platformu’nda işlem görmeye başladı. İMKB’de düzenlenen gong töreninde açılış konuşmasını Halk Sigorta şirketinin ana hissedarı Halkbank’ın Genel Müdürü Süleyman Aslan yaptı.

Süleyman Aslan, Halk Sigorta’nın 2005 yılında çoğunluk hisselerini Halkbank’ın satın almasıyla bir Halkbank bağlı ortaklığı konumuna eriştiğini, bu tarihten itibaren sermayesini hızla artırarak sektörün sağlam, güvenilir ve başarılı aktörleri arasında yerini aldığını belirtti.

Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Somuncu ise; Halk Sigorta’nın bugün 8 bölge müdürlüğü, 525’i özel, 785’i ise Halkbank şubesi olmak üzere toplam bin 310 acente ve çağrı merkezinden oluşan geniş bir dağıtım ağı ve organizasyon yapısıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydetti. Şirketin 40 milyon TL değerindeki paylarının İMKB’de işlem görmeye başlamasını büyük bir heyecan ve sevinçle karşıladıklarını ifade eden Somuncu, yılın ilk üç ayında sigorta prim hacmini geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 48 oranında artırdıklarını belirtti.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.