MediaCat

İngiltere’nin en değerli markası hangisi?

Brand Finance Kraliyet Ailesi’nin İngiltere’nin en değerli markası olduğunu tescilledi.

İngiltere’nin en değerli markası hangisi?

Brand Finance Kraliyet Ailesi’nin İngiltere’nin en değerli markası olduğunu tescilledi. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, Kraliçe II. Elizabeth’in taç giyişinin 60. yıldönümü nedeniyle İngiltere monarşisinin marka değerini hesapladı.

Söz konusu hesaplamaya göre İngiltere Kraliyet Ailesi’nin marka değeri 42 milyar dolar. Bununla birlikte Kraliçe II. Elizabeth’in tahta çıkışının 60. yıldönümü kutlamalarının turizm, konaklama, eğlence sektörleri üzerinden İngiltere ekonomisine katkısının 1,5 milyar dolara yakın olacağı da tespit edildi.

Hesaplamalara göre kutlamalar İngiltere ekonomisine 4 milyar dolar ek kazanç sağlayacağı gibi giderlerin düşülmesinden sonra Gayri Safi Milli Hasıla’ya artı etkisi de 1,5 milyar dolar civarında olacak. İngiliz iş dünyası da dolaylı yoldan 600 milyon dolar civarında bir kazanç edecek.

Brand Finance’in yaptığı çalışma Kraliyet’in İngiltere’nin en değerli markası olduğunu da ortaya koyuyor. Kraliçenin kendisi tarafından yönetilen Kraliyet markasının İngiltere ekonomisine yaptığı olumlu katkı birçok iş kolunda hissediliyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.