MediaCat

İmkânsız açıdan buz hokeyi

Axis Communications’tan imkânsız gibi görüneni donan kamerasıyla aşan deney.

Yayınlarda spor karşılaşmalarını neredeyse her açıdan izlemek mümkün ama zemin mevcut seçeneklerin dışında kalıyor. Güvenliğe yönelik video gözetim ve ses çözümleri sunan İsveçli Axis Communications’ın ise bu açının üzerindeki örtüyü kaldırmak için mantıklı gerekçeleri var.

Güvenlik kameralarının en zor koşullarda bile performansından ödün vermediğini göstermek isteyen marka, Forsman & Bodenfors işbirliğiyle, koşulların pek kolay olmadığı buz hokeyi pistinde bir deney gerçekleştirdi. Pist zeminine -40 santigrat dereceye kadar dayanıklı, su geçirmez bir kamera yerleştirildi. Donan kamera maç sırasında tüm zorluklara rağmen kayıt almayı sürdürdü ve açının imkânsızlığı markanın sunduğu teknolojiyle aşılmış oldu.

Impossible Angle kampanyasını değerlendiren Axis Communications İletişim Direktörü Malin Lindgärde, kamera ve sistemlerinin kapasitesine dair algıyı, onları neredeyse her açıdan izlenebilen sporlardan birine dahil ederek yeniden tanımladıklarını söylüyor.

Forsman & Bodenfors Kreatif Direktörü Anna Karlss ise, “Birçoğu gözetime eski kafayla bakıyor. Mesele sadece suçun önlenmesi değil, Axis teknolojisinin ne için kullanılabileceğine dair kullanılmamış bir olasılıklar dünyası söz konusu. Yaratıcı bir şekilde tam olarak bunu vurgulamak istedik. Güvenliğin ötesine geçmek. Bu defa hokeyi imkânsız bir açıdan gösterdik. Sırada ne var, kim bilebilir?” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.