MediaCat

Çocuklar düşleyecek, büyüyecek

TEGV’in Düşler Atölyesi’ni sahiplenen Maylo çocukların hayallerinin gücünü sanatın öğreticiliğiyle birleştiriyor.

Lila Kağıt markalarından Maylo, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile 13 yıldır sürdürdüğü işbirliğini vakıfla hayata geçirdiği Düşleyecek Büyüyecek projesiyle bir adım öteye taşıyor. Proje kapsamında TEGV’in Düşler Atölyesi’ni sahiplenen marka, Düşler Atölyesi çatısı altında gerçekleştirilen görsel sanatlar ve drama çalışmalarıyla çocukların hayallerinin gücünü sanatın öğreticiliğiyle birleştiriyor.

Düşleyecek Büyüyecek projesiyle çocukların, kendilerini rahatça ifade eden, yaratıcılığı ve özgüveni yüksek, nitelikli bireylere dönüşmeleri hedefleniyor. Maylo Düşler Atölyesi’nde görsel sanatlar ve drama olmak üzere iki farklı atölye yer alıyor. Görsel sanatlar atölyesinde resim, heykel ve plastik sanatlara odaklanılırken, drama atölyesinde role girme, doğaçlama ve oyun ile çocukların kendilerini sözel ve bedensel olarak ifade etmeleri öne çıkıyor. Düşleyecek Büyüyecek motivasyonundan hareketle Maylo, çocukların içindeki meraklı sesi yükseltmeyi, yaratıcılıklarının önünü açmayı ve hayal kurmaktan vazgeçmemelerini sağlamayı amaçlıyor.

Lila Kağıt Yurtiçi ve Yurtdışı Marka Pazarlama Kıdemli Müdürü Neslihan Makinist Canatari projeyi şu sözlerle değerlendirdi: “Toplumsal, kültürel, teknolojik, bilimsel ve sosyal anlamda çok hızlı bir değişimin içinde olduğumuz bir dönemdeyiz. Sınırların kalktığı ve bilginin hiç olmadığı kadar erişilebilir olduğu bu yüzyılda eğitim, kariyer hatta sosyal hayatta bazı becerileri kazanmış kişilerin fark yaratabildiğini görüyoruz. 21’inci yüzyıl becerileri olarak da bahsedebileceğimiz bu becerileri işbirliği, iletişim, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve problem çözme şeklinde tanımlayabiliriz. Bu becerileri kazanmak için işe toplumun temel yapı taşı olan çocuklardan başlamak, onların içindeki merakı hep canlı tutacak ve akıllarındaki sınırsız hayal gücünü besleyecek fırsatlar yaratmak hepimizin görevi. İşte biz Maylo olarak bu sorumluluk bilinciyle yola çıktık ve TEGV çatısı altındaki Düşler Atölyesi’ni sahiplenerek Maylo Düşleyecek Büyüyecek projesini hayata geçirdik. Bu projeyle çocuklarımızın hem yaratıcılığını besleyip hayal güçlerini renklendirmeye hem de sanatın farklı disiplinleriyle 21’inci yüzyıl becerilerini kazanmalarına katkıda bulunmak istedik. Çocuklarımızın aydınlık yarınları düşleyip hayal kurarak inşa edeceklerine inanıyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.