MediaCat

‘İlk yerli cep’ yok satıyor

Tanıtımına Ulaştırma Bakanı Yıldırım’ın da katıldığı ilk yerli cep telefonu ‘DST 500’e ilgi büyük oldu…

‘İlk yerli cep’ yok satıyor

Tanıtımına Ulaştırma Bakanı Yıldırım’ın da katıldığı ilk yerli cep telefonu ‘DST 500’e ilgi büyük oldu. Üretilen ilk parti 5 bin adet cep telefonu bir haftada tükendi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın ‘Yerli üretimin gönüllü pazarlamacısı olurum’ diyerek tanıtım toplantısına katıldığı ilk yerli cep telefonu büyük ilgi gördü. Telefonu üreten General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, beklediklerinin üzerinde ilgi gösterildiğini belirterek “5 bin yerli üretim cep telefonunun yarısı 1 haftada bayilerde satıldı. Stoklarımızda da hiç yerli üretim cep telefonu kalmadı. Yerli üretim cep telefonu ithal modellerin önüne geçti” dedi. Gölcü, daha önce Çin’den ithal edilen ‘DST 500’ model cep telefonunun üretimine, GençCell İletişim ile Anel Grup ortaklığında Türkiye’de başlandığını hatırlattı. Yerli üretim cep telefonunun ön çalışma ve test sürecinin 1.5 ay sürdüğünü anlatan Gölcü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan olumlu rapor alınmasının ardından üretime başladıklarını dile getirdi. Gölcü, AnelEs tesislerinde 1 haftada ‘sıfır hata’ ile üretilen 5 bin cep  telefonunun 17 Mart’ta satışa sunulduğunu belirtti.

‘DST 500’ modelinin yüzde 25 yerli katkı oranı ile üretildiğine dikkati çeken Gölcü, şu anda günde tek vardiya ile bin telefon üretme kapasitesine sahip olduklarını söyledi. Ayda ortalama 20-25 bin telefon üretmeyi amaçladıklarını belirten Gölcü “İki modeli daha üretmeye başladık. Nisanın ilk haftasında ‘Q 100’ modelinden 30 bin ve ‘DST 800’ modelinden 10 bin adet telefonunu üretime başlayacağız. Nisan sonu itibari ile bu modelleri satışa sunacağız” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.