İletişim sektörü Gaziantep’te bir araya geldi

TÜHİD Anadolu Buluşmaları Gaziantep etkinliği iş, iletişim ve gastronomi sektörlerinden ünlü isimleri bir araya getirdi.

18.12.2017 - 10:45 | MediaCat

İletişim sektörü Gaziantep'te bir araya geldi

Türkiye’deki halkla ilişkiler uzmanlarını bir araya getirerek, meslek içi dayanışmanın sağlanması, mesleğin tanınması, yerleşmesi ve gelişmesi amacıyla çalışmalar yürütmek amacıyla 1972 yılında kurulan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen iletişim temalı TÜHİD Anadolu Buluşmaları, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gaziantep Divan Otel’de gerçekleşti. İş, iletişim ve gastronomi sektörlerinin ünlü isimlerinin bir araya geldiği toplantıda, “İş Dünyası ve İletişim”, “Medya ile İletişimin Sırrı”, “Gaziantep Markası Şimdi Gaziantep Zamanı” ve “UNESCO Gastronomi Şehri Gaziantep” konuları masaya yatırıldı.

Etkinliğe Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilcisi Büyükelçi Adnan Keçeci, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, Şölen Gıda Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, Gaziantep Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü Özlem Yalçın, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü Sevil Wittmann, Bilgi Üniversitesi Next Academy Başkanı Levent Erden, Marka Danışmanı ve BrandMap Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Fidan, MediaCat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Eş Başkanı Pelin Özkan, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Yaşin ve Hürriyet Gazetesi Yemek Yazarı Sahrap Soysal başta olmak üzere üzere iş dünyası, dernek temsilcileri ve üyeleri, akademik çevreler ve öğrenciler de katıldı.

Yaptığı açılış konuşmasında  TÜHİD Anadolu Buluşmaları Projesi’nin amacının İstanbul dışındaki iş dünyası, meslektaşlar ve genç iletişimcilerle buluşmak olduğunu belirten TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, bu kapsamda ilk duraklarının Gaziantep olduğunu söyledi. TÜHİD’in 45’inci yılını kutlamaktan duyduğu heyecanı dile getiren Karakaş, TÜHİD olarak çok çalıştıklarını ama yapacak daha çok şeyleri olduğunu da vurguladı.

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi ise açılış konuşmasında bir yönetim bilimi olarak halkla ilişkilerin öneminin görülmesi gerektiğini belirterek, firmaların halkla ilişkilere daha fazla önem vermeleri gerektiğine inandığını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise iletişimin sürdürülebilir kılınması gerektiğinin altını çizerek, bilgi ve teknoloji çağında olunduğunun unutulmaması gerektiğini belirtti. Zor bir coğrafyada yaşadığımızı vurgulayan Şahin, geçen yılki terör hadiselerinin ardından “Şimdi Gaziantep Zamanı”, “Gaziantep’i Keşfet” ve “Dört Mevsim Gaziantep” kampanyaları aracılığıyla, kenti aşağıya çekecek dönemsel olumsuzluklardan sıyırıp, yukarı taşıdıklarını belirtti.

Şölen Gıda Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, Gaziantep Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü Özlem Yalçın’ın katılımları ile TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş’ın başkanlığında düzenlenen “İş Dünyası ve İletişim” konulu oturumda Özlem Yalçın, kurumların ve kişilerin her zamankinden daha açık ve şeffaf olması gerektiğine dikkat çekerken, İsmail Çoban ise krizin ilacının iletişim olduğunun altını çizdi.

“Medya ile İletişimin Sırrı” konulu oturum Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Köşe Yazarı Vahap Munyar ve Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü Sevil Wittmann’ı bir araya getirdi. Başkanlığını TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi Fügen Toksü’nün yaptığı oturumda kriz iletişiminde medyanın doğru kullanılması gerektiğini söyleyen Vahap Munyar, kamuoyu ile ilişkilerin de iyi tutulması gerektiğini belirtti. Oturumda konuşan Hakan Güldağ ise hikâyenin önemini vurgulayarak, hikâyesi olan işlerin televizyon ve gazetelerde muhakkak yer bulduğunu söyledi. Sevil Wittman ise dijitalleşmenin gelişimine dikkat çekerek, tüm iletişimlerini içeride ve dışarıda dijitale taşıdıklarını, mobil dünyanın da iletişimi farklı bir boyuta taşıdığını söyledi.

Bilgi Üniversitesi Next Academy Başkanı Levent Erden’in başkanlığını yaptığı “Gaziantep Markası Şimdi Gaziantep Zamanı” konulu oturumda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, MediaCat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Eş Başkanı Pelin Özkan ve Marka Danışmanı ve BrandMap Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Fidan panelist olarak yer aldı. Konuşmasında Gaziantep’in markalaşma sürecinde iletişime çok önem verdiklerini vurgulayan Fatma Şahin, Gaziantep’in gastronomi alanındaki çalışmalarına ve başarılarına değindi. Gaziantep’in UNESCO gastronomi ağında yer almasının altını çizen Pelin Özkan, şehirlerin bazı öğeleri ve öyküleri ile marka olduklarını belirterek, Gaziantep’in bu açıdan çok şanslı olduğunu ancak kente daha fazla yaratıcı insanın davet edilmesi gerektiğini söyledi. Bülent Fidan ise Gaziantep’in yerel özellikleriyle marka şehir olduğunun altını çizerek, çok kültürlü ve zengin altyapısı olan Gaziantep’in iyi okunması gerektiğini vurguladı.

Gaziantep Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı ve Gaziantep Gastronomi ve Turizm Derneği (GASTURDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Oya Özkanlı’nın başkanlığında düzenlenen “UNESCO Gastronomi Şehri Gaziantep” adlı oturum, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Yaşin, Hürriyet Gazetesi Yemek Yazarı Sahrap Soysal, Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi ve Gaziantep Gastronomi ve Turizm Derneği (GASTURDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bayram’ı bir araya getirdi. Mehmet Yaşin konuşmasında gastronominin Gaziantep’in ekonomik kalkınmasına olan katkısını dile getirirken, gastronominin bir kentin ekonomisinin lokomotifi olabileceğini söyledi. Gaziantep’in gastronomi anlamında çok büyük bir başarı sergilediğini söyleyen Sahrap Soysal, diğer şehirlerin Gaziantep’i örnek almaları gerektiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Mustafa Bayram ise Gaziantep’in hikâye oluşturmadaki başarısını vurgulayarak, gıda tarihi üzerine de bir sunum gerçekleştirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.