İletişim sektörü derneklerinden ortak açıklama

İDA, KİD ve TÜHİD hukukdışı ve cana kasteden eylemleri kınadı.

19.07.2016 - 11:29 | MediaCat

İletişim sektörü derneklerinden ortak açıklama

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimiyle ilgili olarak İletişim DAnışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD); dernek başkanları Işıl Arıdağ, Bengi Vargül Şen ve Gonca Karakaş adına ortak bir açıklama yayınladı.

Açıklamalarında hukuk dışı ve insan canına kasteden eylemleri şiddetle kınadıklarını belirten STK’lar, bu hassas dönemde duyarlı bir iletişim dilinin hakim olması için işbirliği yapacaklarını ve sorumlulukları yerine getirmek için kararlılık sergileyeceklerini duyurdu.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Demokrasinin ilkelerini ve hukukun üstünlüğünü benimseyerek, insana değer vererek, insan hak ve özgürlüklerine inanarak sürdürdüğümüz mesleğimizde, hukuk dışı ve en önemlisi insan canına kasteden eylemleri kabul etmek mümkün değildir; şiddetle kınıyoruz.

Türkiye’nin en kısa zamanda güven ve barış ortamına kavuşması, en büyük dileğimizdir.

15 Temmuz 2016 gecesi yapılan darbe girişimi ve ardından gelişen olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır, yaralılara şifa dileriz.

Türkiye’de ekonomik ve toplumsal gelişmenin sürmesi için, kamu ve özel sektörü, üniversite camiası, sivil toplum örgütleri ve bireyler olarak hepimizin sağduyulu duruşu büyük önem arz etmektedir.

İletişim sektörünü temsil eden İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) olarak, iş ve bireysel yaşamların güven ortamında kesintisiz sürmesi için üzerimize büyük görev düştüğünün bilincindeyiz. Bu dönemde, demokrasimize her zamankinden daha çok sahip çıkarak duyarlı bir iletişim dilinin hakim olması için işbirliği yapacağımızı ve üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için kararlılık sergileyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

İDA Başkanı Işıl Arıdağ
KİD Başkanı Bengi Vargül Şen
TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş

Kaynak: Fotoğraf: Habermetraj

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.