İletişim profesyonelleri Altın Ödülü İDO’nun

İstanbul'un deniz ulaşımına yaptığı yatırımlarla hızlı bir büyüme gösteren İDO, şirketin modern yapısı ve dinamizmini yansıtan...

29.07.2009 - 16:55 | MediaCat

İstanbul’un deniz ulaşımına yaptığı yatırımlarla hızlı bir büyüme gösteren İDO, şirketin modern yapısı ve dinamizmini yansıtan “İDO 2008 Faaliyet Raporu” ile tasarım ve iletişim dünyasının prestijli ödülünü Türkiye’ye kazandırdı.

Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından, iletişim ve tasarım alanında en iyi uygulamaları belirlemek amacıyla düzenlenen ve bu yıl 3500 faaliyet raporunun değerlendirildiği “2008 Vision Awards” yarışmasında, “İDO 2008 Faaliyet Raporu” yüksek puanla Altın Ödül’e değer bulundu.

Grafik tasarımcı Zeynep Tasçı’nın tasarladığı, Graffiti tarafından hazırlanan “İDO 2008 Faaliyet Raporu”, özellikle kapak tasarımı, İstanbul panoramasıyla sunulan finansal verileri ve şirketin dinamik yapısı ile örtüştürülen renk kullanımı ve tipografisinden ötürü, jüriden büyük övgü aldı; rapor, tüm değerlendirmelerde aldığı yüksek puanlarla Altın Ödülü kazandı. Şubat ayında da Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde (International Design Awards – IDA), “2008 Başarı Ödülü”nü almıştı.

İDO’yu üstün başarısından dolayı kutlayan Amerikan İletişim Profosyonelleri Ligi (LACP) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ödül Direktörü Christine Kennedy, “20 ülkeden 3500’den fazla katılımcının yarıştığı ve büyük bir rekabet içinde geçen bu seneki ödüllerde İDO’nun 2008 Faaliyet Raporu, ilk bakışta insanı etkileyen üstün bir performansı yansıtıyor. Grafitti ve İDO’yu bu olağanüstü çalışmaları için tebrik ediyoruz.” dedi.

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy ise, İDO’nun vizyoner, dinamik ve yenilikçi yaklaşımlarını, tüm çalışma süreçlerine yansıtmak istediklerini belirterek, “Dünyanın En Büyük Taşımacılık Şirketi” unvanını taşıyan kurumun iletişim profesyonellerince de takdire değer bulunmasının gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Graffiti Proje Direktörü Fatih Özgüzelbaş ise, İDO’nun önderliğinde yürütülen çalışmalarda, kurumun duruşunu, dinamizmini, basılı bir malzemenin ruhuna katabilmiş ve bunu yansıtabilmiş olmanın kendileri için onur kaynağı olduğunu, bu başarının yeni çalışmalarda önemli bir motivasyon kaynağı olacağını söyledi.

İDO ve Graffiti işbirliğiyle geçen yıl hazırlanan “İDO Şirket ve Yolcu Profili” çalışmaları da, “Uluslararası Tasarım Ödülleri – International Design Awards – IDA08”de iki ödüle layık görülmüştü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.