MediaCat

İkinci el araç alışverişinde yeni dönem

sahibinden.com, ikinci el araçların online açık artırma yöntemiyle satılmasına olanak sağlayan Otobid platformuna dair detayları gerçekleştirdiği basın toplantısında paylaştı.

sahibinden.com, hizmet ağı kısa sürede altı büyükşehirde 14 noktaya uzanan Otobid platformuna ilişkin detayları gerçekleştirdiği basın toplantısında paylaştı. Bireysel araç sahiplerinin araçlarını 81 ildeki binlerce oto galerinin de katılabildiği online açık artırma ortamında satışa sunmasına olanak tanıyan Otobid; satış süreçlerinin hızlı, şeffaf ve güvenilir şekilde gerçekleştirilmesine aracı olmayı hedefliyor.

Basın toplantısında konuşan sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, “Otomotiv Türkiye’deki en büyük ve önemli sektörlerden birisi ve ekonomik aktivitenin de en güçlü sürükleyicilerinden. Sıfır araç satışlarının yanında ülkemizde her yıl milyonlarca araç el değiştiriyor. Biz bu denli büyük bir ekosistemin önemli bir oyuncusuyuz ve bu ticaretin gerçekleşmesi için çok ciddi sayıda alıcı ve satıcıyı bir araya getiriyoruz. Bu anlamda sahibinden.com olarak 2024 yılına önemli yatırımlar ve stratejik açılımlarla başladık. Araç sahiplerini oto galeriler ile şeffaf bir ortamda buluşturan online açık artırma platformumuz Otobid, bu stratejinin çok önemli bir halkasını oluşturuyor. Bizim nihai amacımız, tüm hizmetlerimizle kullanıcılarımıza kusursuz bir deneyim yaşatmak ve maksimum fayda yaratmak. Milyonlarca kullanıcımızı yeniliklerle buluşturmaya, sektörümüze bu anlamda öncülük etmeye devam edeceğiz” dedi.

Otobid Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu ise şu eklemelerde bulundu: “Türkiye’yi yenilikçi online araç satış platformu Otobid ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Otobid, araç sahiplerinin araçlarını, açık artırma yoluyla Türkiye’nin her köşesindeki galerilerle buluşturduğumuz çevrimiçi bir platform. Otobid’i aracını hızla, güvenle ve baştan sona şeffaf bir süreçte zahmetsizce satmak isteyen tüm kullanıcılar için geliştirdik. Araçlarını satmak isteyen kullanıcılar, araç bilgilerini ve özelliklerini girerek Otobid online sistemi üzerinde araçlarının ön değerlemesini yapabiliyor ve Otobid hizmet noktalarından randevu alabiliyor. Kullanıcılarımızın aracını randevu aldığı Otobid hizmet noktasına getirmesi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen ekspertiz sonrasında açık artırma başlangıç fiyatı kesinleştiriliyor. Takiben, sadece platforma kayıtlı binlerce kurumsal oto galerinin alıcı olarak katılabildiği online açık artırmada araç satışa sunuluyor. Satış gerçekleştikten sonra tüm devir işlemleri bizim tarafımızdan araç sahibi adına gerçekleştiriliyor ve satış bedeli 1 gün içinde sahibinden.com güvencesi ile araç sahibinin banka hesabına aktarılıyor. Araç sahipleri, dilerlerse kendi araçlarının açık artırmasını, kendilerine gönderilen link üzerinden izleyebiliyor. Böylece kullanıcılarımız hem baştan sona şeffaf ve sorunsuz bir deneyim ile araçlarını değerinde satıyor hem de zamandan kazanıyorlar. Otobid; oto galerilere de önemli avantajlar sağlıyor. sahibinden.com olarak kurumsal üyelerimiz oto galerilere Türkiye’nin her yerinden çok çeşitli marka ve modelden oluşan bir tedarik havuzunu sahibinden.com güvencesi ile sunarken bu sayede onların işlerini büyütmesine de katkıda bulunuyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.