MediaCat

IKEA’dan Rusya ve Belarus için yeni karar

IKEA her iki ülkedeki operasyonlarını büyük ölçüde küçültüyor.

IKEA’dan Rusya ve Belarus için yeni karar

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine Mart ayında aldığı kararla Rusya’daki mağazalarını kapatan ve Belarus ile ticareti durduran IKEA, iki ülke özelinde yeni bir adım atıyor. Bugün konuya ilişkin bir açıklama paylaşan İsveç menşeli şirket, Rusya ve Belarus operasyonlarında ciddi küçülmeye gidecek.

Mevcut tabloda herhangi bir iyileşmenin gerçekleşmediğinin ve yıkıcı savaşın devam ettiğinin belirtildiği açıklamada tüm dünyada işletmelerin ve tedarik zincirinin ağır darbe aldığı ve söz konusu ülkelerde yakın zamanda operasyonları devam ettirmenin mümkün olamayacağının görüldüğü ifade edildi.

Alınan karar doğrultusunda iki ülkedeki işgücü azaltılacak, IKEA perakende faaliyetleri askıda kalmayı sürdürecek. Ingka Group Rusya’daki mal stokunu satmayı planlarken, ülkedeki dört fabrika da satışa çıkarılacak. IKEA ürünlerinin Rusya ve Belarus’ta ithalat ve ihracatının yeniden başlatılması da söz konusu değil. Inter IKEA’nın Moskova ve Minsk’teki satınalma ve lojistik ofisleri de temelli kapatılacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.