MediaCat

IKEA’dan bir artırılmış gerçeklik denemesi

Marka, yeni mobil uygulamasıyla mobilya satın alma sürecinin olası risk ve zorluklarını azaltmayı umuyor.

IKEA’dan bir artırılmış gerçeklik denemesi

Yeni bir mobilya almak istediğinizde karşılaştığınız en büyük sorunlardan bazıları neler? Örneğin evinize bir kanepe almak isteseniz, yapacağınız ilk iş ne olurdu? Müstakbel kanepenizin, eve getirdiğinizde koymayı planladığınız yere sığmaması karşılaşabileceğiniz sıkıntılardan biri. Mağazanın dekoru ve ışıklarının altında çok güzel duran kanepenin, evinize gelince tam bir hayal kırıklığına dönüşmesiyse bir diğeri.

Bu ve bunun gibi sorunların önüne geçmek ve müşterilerine satın almayı planladıkları ürünleri henüz satın almadan deneme fırsatı sunmak amacıyla bir mobil uygulama geliştiren IKEA, IKEA Place adını verdiği yeni uygulamasını bugün kullanıma açtı.

Kendi tasarım laboratuvarı Space10’un yanı sıra medya ajansı Assembly, PR ajansı Allison+Partners ve 72andSunny Amsterdam gibi ajanslarla yaptığı işbirlikleriyle hayat bulan projede IKEA, tahmin edebileceğiniz üzere, uygulamayı yükleyen kullanıcıların IKEA ürünlerini satın almadan önce evlerinde/ofislerinde denemelerine ve ortaya çıkan sonucu arkadaşlarıyla paylaşıp onların da fikirlerini almalarına olanak sağlıyor.

IKEA Place, iOS 11 ile çalışan cihazlar için AppStore’dan indirilebilir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.