İK’cı annelerin ortak dileği ‘esnek mesai’

Yenibiris.com, 9 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği görüşmelerle İK’cı annelerin yaşamına tanıklık etti...

10.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Yenibiris.com, 9 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği görüşmelerle İK’cı annelerin yaşamına tanıklık etti. İnsan kaynakları profesyonellerine iş ve anneliğin bir arada nasıl gittiğini soran Yenibiris.com, hepsinin ortak dileğini öğrendi: “Ensek çalışma istiyoruz!”

Yenibiris.com, 9 Mayıs Anneler Gününde, İnsan Kaynakları alanında çalışan annelerin yaşamını göz önüne serdi. İK’cı annelere iş ve anneliğin birlikte nasıl yürütüldüğünü soran Yenibiris.com, ofis-aile-ev üçgeninde günlerin nasıl geçtiğini öğrendi. Genel olarak tek çocuk sahibi olan İK’cı anneler, kendilerine çok az zaman ayırabildiklerini dile getiriyorlar. Ortak hayalleri ise esnek çalışma saatleri. 

İK’cı anneler çoğunlukla çocuklarının bakımında aile bireyleri (anneanne, hala) gibi aile fertlerini tercih ediyor. Eşlerinden yardım alanlar ise şanslı bir azınlığı oluşturuyor. Çocuğu okul çağında olanlar da kendilerine biraz zaman ayırma olanağı buluyorlar. İK profesyoneli anneler, geç gelip daha erken çıkabilecekleri ya da evden çalışabilecekleri bir mesai istedikleri konusunda görüş birliği içindeler. Hatta içlerinde ‘Trafikte daha az vakit geçirsem bana yeter’ diyenler de bulunuyor. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.