Hostesleri kızdıran reklam yayından kaldırıldı

Havayolları Kabin Memurları Derneği'nin, 'Axe Etkisi' reklamı için yaptığı itiraz sonuç verdi...

10.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Havayolları Kabin Memurları Derneği’nin, ‘Axe Etkisi’ reklamı için yaptığı itiraz sonuç verdi. Reklamda hostesleri ‘cinsel obje’ olarak gösterdiği iddia edilen Axe, reklamları durduğunu açıkladı.

Axe’ın Ürün Müdürü Selin Postacılar imzası ile yayınlanan açıklama özetle şöyle: Tüketicisiyle her zaman esprili ve eğlenceli bir dil kullanarak iletişim kuran Axe, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki toplumların gelenek ve göreneklerine de her zaman saygıyla yaklaşmaktadır.

MESLEK GRUBU ADRES GÖSTERMEDİK
Türkiye’de AXEJet uygulamalarında herhangi bir meslek grubu adres gösterilmemekte olup, yurtdışında kullanılan içerikte herhangi bir değişiklik yapılmaksızın uygulanmıştır. Global reklam kampanyasının hayata geçtiği ülkelerde verilmek istenen mesajların, güldürü temasının dışında yanlış algılanması durumuyla karşı karşıya kalınmamış ve amacına uygun bir içerik taşıması dolayısıyla kampanya başarıyla uygulanmıştır. Havayolları Kabin Memurları Derneği’nin reklamla ilgili gösterdiği hassasiyeti önemsiyor ve dikkate alıyoruz. Bu bakış açısı ile reklamlarımızı durduruyoruz.

Akşam