MediaCat

İDA’nın yeni dönem başkanı Ali Cem İlhan

Türkiye’nin önde gelen 21 iletişim danışmanlığı şirketini aynı çatı altında toplayan İDA olağan genel kurulu önceki gün İstanbul’da gerçekleştirildi.

İDA’nın yeni dönem başkanı Ali Cem İlhan

Halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı sektörünü geliştirmek ve hizmet standartlarını yükseltmek hedefleri doğrultusunda, Türkiye’nin önde gelen 21 iletişim danışmanlığı şirketini aynı çatı altında toplayan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) olağan genel kurulu 27 Kasım Salı günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Uluslararası İletişim Danışmanlığı Örgütü (ICCO)’nun Türkiye kanadı olan İDA’nın yeni Yönetim Kurulu; Tribeca İletişim Danışmanlık Genel Müdürü Ali Cem İlhan, Bersay İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arın Saydam, Capitol Ogilvy PR Genel Müdürü Emine Çubukçu, LEO PR Genel Müdürü Ergun Gümrah ve Communication Partner Kurucu Ortağı Ufuk Çarşıbaşı’ndan oluştu.

2013 ve 2014 yıllarında görev yapacak yeni yönetim kurulu, Ali Cem İlhan’ı Başkan, Arın Saydam’ı Başkan Yardımcısı ve Ufuk Çarşıbaşı’nı Sayman olarak görevlendirdi.

Görevi 2010-2012 dönem başkanı Figen İşbir’den devralan Ali Cem İlhan, genel kurulda yaptığı konuşmada, İDA’nın kurulduğu günden bu yana, 8 yıl içinde PR sektörü ve meslek standartları adına birçok başarılı işlere imza attığını vurgulayarak şunları söyledi:

“İDA, bünyesine kattığı yeni üyelerle emin ve sağlam adımlarla büyümesini sürdürüyor. İDA üyesi şirketler bugün, 600’ü aşkın çalışanları ile 300 sözleşmeli kurum, şirket ve markaya iletişim danışmanlığı ve operasyonel PR hizmetleri veriyor. Buna karşın, PR sektörü başta PR’ın yarar ve işlevlerinin doğru kavranması olmak üzere, ücretlendirme, mesleki tutarlılık, insan kaynakları ve medya ile ilişkileri gibi bir dizi konuda ciddi darboğazlar ile karşı karşıya. Yeni yönetim olarak bütün üyelerimizle birlikte bir seferberlik ruhu içinde, bu alanlarda iyileştirmeler sağlamak için yoğun bir çaba içerisinde olacağız.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.