MediaCat

İDA Buluşmaları Bekir Ağırdır’ı konuk etti

Konda Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır, İDA Buluşmaları’nda , “Yeni Türkiye’yi Anlamak” başlıklı bir konuşma yaptı.

İDA Buluşmaları Bekir Ağırdır’ı konuk etti

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) düzenlediği İDA Buluşmaları, İDA Başkanı A. Cem İlhan’ın ardından Konda Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ı konuk etti.

Levent Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Bekir Ağırdır “Yeni Türkiye’yi Anlamak” başlıklı bir konuşma yaptı. Ağırdır Konda Araştırma Şirketi verileri ışığında “Toplum son yüzyılda ne yönde ve nasıl değişti?” sorusuna yanıt aradı. Bu değişim çerçevesinde birey kavramını ele alan ve gelecek beklentilerine de değinen Bekir Ağırdır şöyle konuştu:

“Türkiye’nin geçirmekte olduğu değişimi anlayabilmek için bu süreci siyasi gerilimlerin dışından ve reel hayattan beslenen yeni bir göz ile okumak gerekiyor. İçinde yaşadığımız toplumu bir bütün olarak algılamalıyız. Özellikle bugünün Türkiyesini anlamak için sanayi toplumu sosyolojisi yeterli değil. Örneğin Türkiye’de Batılı anlamda bireyselcilik yüzde 20’lerde. Buna karşın toplumun yüzde 80’i  duygusal anlamda hâlâ geniş aile diyebiliriz. Türkiye’de kadına şiddet ve futbol gibi meselelere yaklaşımımızda eğitim seviyesinin belirleyiciliği çok az. Bazı konularda giderek muhakemelerimizi yitiriyor ve ister istemez kutuplaşıyoruz.”

İDA Buluşmaları yıl boyu “Hayatı Okumak” teması ile devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.