IAB Türkiye’nin yeni yönetim kurulu belli oldu

Derneğin başkanı geçen dönem olduğu gibi bu dönem de Mahmut Kurşun.

19.01.2017 - 17:27 | MediaCat

IAB Türkiye yeni yönetim kurulunu seçti

43 ülkede faaliyet gösteren dijital reklamcılık meslek örgütü IAB’nin (Interactive Advertising Bureau) Türkiye ayağı IAB Türkiye’nin 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Faaliyet raporunun sunulmasının ardından 2017-2018 Dönemi’nde görev yapacak yönetim, denetim ve disiplin kurullarının seçildiği IAB Türkiye 4. Olağan Genel Kurulu’na göre bir önceki dönemde derneğin başkanlığını yürüten Dr. Mahmut Kurşun yeniden IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Genel Kurul’da söz alan Kurşun, 2016’nın son çeyreğinde yayınlanan Dijital Reklamın Ekonomiye Katkısı Raporu’nun önemine değinerek 1 TL’lik dijital reklam yatırımının ekonomiye 17,2 TL olarak döndüğünü vurguladı. 2017’nin ilk çeyreğinde yayınlanması planlanan Dijitalin Marka Değerlerine Etkisi Araştırması’ndan söz ederken, dijitalin sadece sonuç getiren değil, aynı zamanda markaların gelişimini sağlayan bir mecra olduğunun altını çizen Kurşun, yeni dönemde İnternet Ölçümleme Araştırması’nda günlük rapora geçileceğini söyledi.

Ad blocking konusuna da değinen Mahmut Kurşun, sektörün tüm taraflarını LEAN ve DEAL reklamcılık anlayışını benimsemeye ve desteklemeye davet ederek sözlerini, IAB Türkiye’nin hedefinin her zamanki gibi sürdürülebilir ve kontrollü büyüme olacağını söyleyerek bitirdi.

Derneğin yeni başkanı olarak görev alan Dr. Mahmut Kurşun, İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini alan Mehmet Kurşun, 1997-2003 yıllarında Ciner Grubu bünyesinde Proje Finansman Koordinatörü olarak, 2003-2007 yıllarındaysa Sabah ve ATV grubunda bilgi sistemleri grup başkanı olarak görev yaptı. Kurşun, Ciner Bilgi Grubu Başkanı olarak görevine devam ediyor.

4. Olağan Genel Kurulu’na göre IAB Türkiye’de görev dağılımı şöyle:

Yönetim Kurulu

Başkan: Dr. Mahmut Kurşun (Ciner Yayın Holding)

Başkan Yardımcıları: Ayşen Akalın (Reklamverenler Derneği), Neslihan Olcay (Reklamcılar Derneği)

Genel Sekreter: Selim Gülmen (Turkuvaz Reklam)

Sayman: Ahmet Kurşunlu (Milliyet)

Üyeler: Atakan Demirci (OMD), Atakan Kural (Up İletişim), Ayşe Ketenci (Vodafone Türkiye), Burak Ertaş (Sahibinden.com), Cüneyt Devrim (Project House), Ekin İlyasoğlu (Logaritma), Emrah Ateş (KoçZer), Emre Faks (Hürriyet), Murat Göllü (Akbank), Mutlu Doğruak (Vivaki), Rima Erdemir (Medyanet), Seda Cem (Mynet), Yakup Erdoğan (NTV), Yeşim Öztekin (Google), Yüce Zerey (Unilever)

Yedek Üyeler: Nazlı Özışık (İnternet Haber), Erhan Acar (Sözcü), İlkan Gökyılmaz (Maksimum), Burak Yılmaz (Genart), Tezcan İsrarlı (MoveZ), Leyla Akcan (Carat), Gonca Sofuoğlu (Ford), Beyza Kapu (L’Oréal), Alemşah Öztürk (4129Grey), Cenk Gümüşçüoğlu (Karbonat)

Denetim Kurulu

Üyeler: Sinem Soydar Günal (ING Bank), Volkan Biçer (Mobilike), Zafer Özçelik (Iprospect)

Yedek Üyeler: Haymi Behar (CNN Türk), Mutlu Aytemur (Pınar Su), Admatic (Savaş Yılmazer)

Disiplin Kurulu

Üyeler: Tuğrul Taşgetiren (Türk Telekom), Volkan Biçer (Mobilike), Zeynep Taptık Bilgen (Netcom Medya)

Yedek Üyeler: Tülay Mutlu Dölen (T Medya), Burak Günsev (Wanda Digital), Aylin Kosova Bilgin (Coca-Cola)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.