MediaCat

IAA yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı

IAA Uluslararası Reklamcılık Derneği Türkiye Bölümü’nün yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı.

IAA yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı

76 ülkede üyesi bulunan, pazarlama iletişiminin tüm taraflarına içinde yer veren, Birleşmiş Milletler’e ve Avrupa Birliği’ne akredite, dünyanın tek küresel pazarlama iletişimi derneği IAA’nin Türkiye bölümünün olağanüstü genel kurulda seçilen yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı.

Yeni yönetim kurulunun başkanı Caner Tunaman, bireysel üyelerin yanı sıra, önde gelen uluslararası medya kuruluşlarının, reklamverenler ve ajans gruplarının, ayrıca Avrupa Reklam Standartları Birliği, Dünya Reklamverenler Federasyonu gibi çok önemli meslek kuruluşlarının IAA’nin  Global kurumsal üyeleri olduğunu belirtti.

Tunaman,  IAA’nin ana amaçlarından olan reklamın itibarının ve standartlarının yükseltilmesi,  ülke ekonomisine büyük katkısının anlatılması, ticari iletişim özgürlüğünün ve tüketicinin seçme hakkının geliştirilmesi, pazarlama iletişimi eğitiminin uluslararası bir standarda oturtulması, özdenetim sistemlerinin daha da geliştirilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Toplantının kapanışında Başkan Tunaman, yönetim kurulundaki görüşler doğrultusunda,  öncelikle,  büyüyen Türkiye oluşumu içinde küçük olan Reklam Pastasının büyütülmesi, sektördeki bazı tartışmaların giderilmesi, televizyonun yanında tüm reklam mecralarının da hak ettikleri değeri kazanmaları için çalışacaklarını söyledi. Bu amaçlarla,  örneğin Türkiye’deki tüm reklam mecralarını kapsayacak mukayeseli ve ortak bir ölçüm sistemi oluşturulması için  çalışılacağı belirtildi.  Bir başka önemli projenin de, reklam sektöründe büyük şikayet ve anlaşmazlıklara konu olan reklam prodüksiyon sahasında sektöre  açıklık, güven, verimlilik ve ekonomi getirecek bir düzen ve sistemin  oluşturulmasındaki çalışmalar olacağı açıklandı. Derneğin 15 yıldır gerçekleştirdiği Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın, yakında daha farklı bir uygulama ile başlatılacağı da açıklandı.

IAA Uluslararası Reklamcılık Derneği Türkiye Bölümü Yönetim Kurulu üyeleri

Yönetim Kurulu Asil Üyeler       

Cemal Noyan – İmaj TV

Zeynep Ayşe Gönenç – Show TV

Elif Bakiler – Mavi Jeans

Melek Şirin Tolga – Beyin Reklam

Emre Üçöz – IAA

Devrim Dinç – EMC Org. İletişim

Yeşim Doğukan – Swiss Hotel

Mustafa Seçkin – Unilever

İpek Zeren Suel – Coca Cola

Ayşe Sözeri Cemal – Hürriyet

Gizem Keçeci – Vodafone

Hidayet Karaca – Samanyolu TV

Kenan Tekdağ – Ciner Yayın Holding

Lale Saral Develioğlu – Turkcell

Mehmet T. Nane – Teknosa

Oğuz Yavuz – OMD

Özlem Akbayır – Arçelik

Serdar Erener – Alametifarika

Sevin Ergun – Satış Ofisi

Aslı Bleda – Medina Turgul

Ateş İnce  – NTV

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.