MediaCat

IAA reklam yarışması ödülleri sahibini buldu

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA)’nin, bu yıl İGDAŞ ana sponsorluğunda düzenlediği 14.Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

IAA  reklam yarışması ödülleri sahibini buldu

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA)’nin, bu yıl İGDAŞ ana sponsorluğunda düzenlediği 14.Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın sonuçları belli oldu. 14. Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nda birinciliği Anadolu Üniversitesi’nden Ajans Fikr-i Zehir takımı kazandı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın ödülleri sahibini buldu.

IAA New York merkezinin dünya genelinde üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği Inter-Ad adlı yarışmanın yerel uygulaması olan Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın bu yıl ana sponsorluğunu İGDAŞ üstlendi. Türkiye’de reklam, pazarlama ve iletişim alanında eğitim gören yüksekokul ve fakülte öğrencilerinin katıldığı 14.Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nda “Çevre Dostu Doğalgaz” konusu işlendi. Uluslararası Reklamcılık Derneği’nin bu yıl 14.’sünü gerçekleştirdiği yarışmaya Borusan Mannesmann da yardımcı sponsor oldu.

Öğrencilerin pazarlama ve iletişim konusunda gerçek hayattan, sosyal bir konu üzerinde düşünmesini sağlayan Yarışma’nın ödül töreni Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşti. Yarışmada birinciliği Anadolu Üniversitesi’nden Ajans Fikr-i Zehir takımı kazandı. Yeditepe Üniversitesi’nden Ajans Maccho ve Ankara Üniversitesi’nden Ajans Cirrus ise ikinciliği paylaştı. Yarışma’nın üçüncüsü ise Ankara Üniversitesi’den Ajans Stratus oldu. Yarışma’da Dördüncü Işık Üniversitesi’nden Ajans Depo isimli takım olurken beşinci Ankara Üniversitesi’nden Ajans Cumulus isimli takım oldu.

Ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Uluslararası Reklamcılık Derneği olarak bu etkinliğin öğrenciler için ciddi bir eğitim fırsatı olduğunu düşündüklerini ve sektöre daha donanımlı giriş yapmalarına destek olmaya çalıştıklarını belirtti. Yalçındağ konuşmasında yarışmanın diğer bir hedefinin de her sivil toplum örgütü gibi sosyal sorumluluklarının gereklerini yerine getirmek olduğunu, her yıl farklı bir sorunu ele aldıklarını ifade etti.

İgdaş Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müdürü Gülaçar Hız ise, yarışmanın bu yılki temasından İgdaş olarak büyük gurur duyduklarını belirterek, “Uluslararası Reklamcılık Derneği’nin, başarıyla düzenlediği ve her yıl daha fazla üniversite öğrencisinin katılımıyla büyüyen bu yarışmayı ve çıkan sonuçları dikkatle izliyor ve çok başarılı buluyorum. Bu yıl, İgdaş olarak bizim yarışmanın sponsorluğunu üstlenmemizin ve yarışma konusunun ‘Çevre Dostu Doğalgaz’ olmasının bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Konuşmasında doğalgazın çevreci bir yakıt türü olarak İstanbul’un havasını ne kadar temizlediğinden söz eden Gülaçar Hız, bireylerde çevreci doğalgaz bilincini oluşturmak için projeler ürettiklerini ve hayata geçirdiklerini ifade etti.

İgdaş Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müdürü Gülaçar Hız, “Projelerimizi hazırlarken, hayata geçirirken her aşamasında inovasyon yönetim sistemini uyguluyoruz. Sosyal paydaşlarımızdan gelen her yeni fikri dikkate alıyoruz, verdiğimiz hizmete katkı sağlayan, kalite standartlarımızı daha yukarıya taşıyan her fikri ödüllendiriyoruz. Bu yarışmayla sizlerin ‘Çevre Dostu Doğalgaz’ konusundaki fikirlerinizi öğrenmeyi amaçladık. Sosyal paydaşımız olan siz değerli üniversite öğrencilerinin düşünce ve görüşlerini önemsiyoruz. Sizlerin gerçek hayattan alınmış bir model üzerinde çalışmanıza imkan yaratan reklam ve pazarlama stratejileri konusunda, akademik çalışmalarınıza paralel gerçek dünyada da iletişim tecrübeleri edinmenizi amaçlayan bu yarışmaya sponsor olmamızın temelinde de bu anlayış yer alıyor” dedi.

Uluslararası Reklamcılık Derneği 14. Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanan takım öğrencilerine birer “Macbook” hediye edildi.

27 Üniversite’den 59 takımın katıldığı 14. Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nda ilk beşe giren takımların isimleri ise şöyle;

  • Birinci; Anadolu Üniversitesi / Ajans FİKR-İ ZEHİR
  • İkinci; Yeditepe Üniversitesi / Ajans MACCHO ve Ankara Üniversitesi / Ajans CIRRUS
  • Üçüncü; Ankara Üniversitesi / Ajans STRATUS
  • Dördüncü; Işık Üniversitesi / Ajans DEPO
  • Beşinci; Ankara Üniversitesi / Ajans CUMULUS

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.