MediaCat

HSBC’den yeni marka müziği

HSBC yeni marka müziği için müzisyen Jean-Michel Jarre ile ortak bir çalışmaya imza attı.

HSBC’den yeni marka müziği

Geçtiğimiz yıl görsel kimliğini ve sloganını yenileyen HSBC, marka kimliğini yenileme faaliyetleri kapsamında yeni marka müziğini yayınladı. HSBC’nin yeni marka müziği, albümleri dünya genelinde 80 milyondan fazla satan müzisyen Jean-Michel Jarre imzası taşıyor.

Adını HSBC’nin “Birlikte Büyüyoruz” marka vaadinden alan özel tasarım müzik eseri, farklı platformlarda kullanılacak yedi farklı düzenlemeden oluşuyor. HSBC’nin faaliyet gösterdiği 66 ülkedeki farklı dil ve kültürlere uygun olarak tasarlanan eser, bankanın Türkiye’deki reklam kampanyalarında da kullanılmaya başlandı.

Yeni marka müziğini değerlendiren HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Pazarlama Grup Başkanı Ayşegül Şenalp, “Modern dünyada markaların görsel dünyaları, hikâyenin sadece bir kısmını anlatabiliyor. Duygusal bağ kurmak konusunda görseller kadar müziğe de önemli bir görev düşüyor. HSBC’nin yeni marka müziği müşterilerimizin bizlerle temasa geçtiği şubelerimiz, çağrı merkezimiz gibi hizmet kanallarımız ile dijital mecra ve havalimanları gibi farklı alanlarda kullanılmak üzere yedi farklı versiyonda çalışıldı. Faaliyet gösterdiğimiz 66 ülkede, farklı dillerden, farklı kültürlerden müşterilerimize hitap edecek müziğimizin teması ise birlikte büyümek, gelişmek üzerine.” dedi.

Yenilenen marka kimliğini takiben, “Birlikte Büyüyoruz” kampanyası kapsamında 11 ülkedeki 21 havalimanında konumlandırdığı markasını da güncelleyen banka, Türkiye’de de İstanbul Havalimanı’ndaki tüm yolcu köprüleri ve apron duvarlarında markası ve reklamlarıyla yer alıyor. İstanbul’a özel hazırlanan, “İstanbul: Bazı şehirler tek kıtaya sığamayacak kadar büyüktür” temalı tasarımlarda şehrin kültürel dokusu, zenginliği ve eşsiz coğrafi konumunu gözler önüne seriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.