MediaCat

“Dünyaya açık olanların yanındayız”

HSBC Türkiye’nin yeni kampanyası Dünyamız Açık’ı HSBC Türkiye Pazarlama Grup Başkanı Ayşegül Şenalp anlatıyor.

“Dünyaya açık olanların yanındayız”

HSBC Türkiye, değişimi fırsat olarak görenlere ve her zorlukta ilerlemeye inananlara seslendiği Dünyamız Açık kampanyasını yayınladı. Kampanyanın detaylarını HSBC Türkiye Pazarlama Grup Başkanı Ayşegül Şenalp’ten dinledik.

Projenin genel bir çerçevesini çizerek başlayalım. Dünyamız Açık kampanyasının anafikrini, hedefini ve hedef kitlesini nasıl tanımlarsınız?

Müşterilerimizi yakından tanımak, değişen koşullarda müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını anlayarak, onlara en iyi ve doğru hizmeti sunmak bir banka olarak bizim en büyük önceliğimiz. Bankamızı ayrıştıran güçlü yönlerimizden olan uluslararası bilgi birikimi, ağımız ve deneyimimizle en çok değer katabileceğimiz müşterilerle ilişkilerimizi derinleştirmeye odaklanıyoruz. Bu kapsamda, hizmet verdiğimiz müşteri sayısını artırmayı ve daha fazla kişiyi ürün ve hizmetlerimizle buluşturmayı hedefliyoruz.

HSBC Grubu 2020 yılında sekiz ülkede Borderless Nation adında bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın amacı, farklı coğrafyalarda farklı kültürlerde yaşayan müşterilerimizin ortak özelliklerini ve bir markadan istediklerinin ne olduğunu derinden anlamaktı. Yapıldığı dönem sebebiyle araştırma, COVID-19 pandemisiyle birlikte değişen müşteri beklentilerini anlamamıza da çok yardımcı oldu.

Dünyanın dört bir ucunda, 150 yılı aşkın süredir hizmet veren bir marka olarak bizim gerek bireysel gerek kurumsal müşterilerimizin en belirleyici ortak noktası uluslararası bakış açısıdır. Bu bakış açısının öne çıkan beş özelliği var: adaptasyon yeteneği, amaca sahip olmak, özgünlük, inisiyatif almak ve aktif olmak. İyimserliği karamsarlığa, dünyaya ve olasılıklara açık olmayı içe kapalı bir dünya görüşüne tercih ediyorlar. Ve değişim zaman zaman zorlasa da değişimle gelecek fırsatlara ve ilerlemeye açıklar. Bu süreçlerde hayatlarındaki markalardan da esneklik, şeffaflık bekliyorlar. HSBC’nin bu bakış açısındaki kişiler ve şirketlerle paylaşmak istediği bir marka hikâyesi, ayrıcalıklı bir hizmet anlayışı var.

HSBC Türkiye olarak “Dünyamız Açık” dediğimiz yeni iletişim kampanyamızla dünyanın dört bir yanında hizmet veren bir banka olarak değişimi bir fırsat olarak görenlere, her zorlukta ilerlemeye inananlara, amaçlarına ulaşmak için hiç vazgeçmeyenlere sesleniyoruz. Müşterilerimizin değişen beklentileriyle uyumlu yeni ürün ve hizmetlerimizle onları yeni fırsatlara, farklı bakış açılarına, yeni iş modellerine açık olmaları için cesaretlendiriyoruz.

"Dünyaya açık olanların yanındayız"

Kampanyanın ortaya çıkış hikâyesini anlatabilir misiniz?

Hayatlarımız çok daha hızlı akıyor, daha yoğunuz, sorumluluklarımız daha fazla, koşullar değişiyor, belirsizlikler artıyor; daha hızlı karar vermemiz, uyum sağlamamız gereken çok sayıda durumla karşılaşıyoruz. Bu değişim bizim beklentilerimizi de dönüştürüyor.

BKM verilerine göre son bir yılda Türkiye’de internetten yapılan kartlı ödeme tutarı yüzde 59 arttı.

Markalar da değişen müşteri beklentilerine göre kendilerini dönüştürüyorlar. Konu bankacılık olduğunda kişisel birikimlerin yönetimi çok önemli, özellikle bizim müşteri profilimizde bir bankadan beklenen en öncelikli hizmetlerden biri. Hayatın yüksek temposu içerisinde, hızla değişen piyasa koşullarında bulunduğunuz yeri bir HSBC şubesine dönüştürerek dilediğiniz birikim işlemini mobilden yapmanız sadece birkaç dakikanızı alıyor. BKM verilerine göre son bir yılda Türkiye’de internetten yapılan kartlı ödeme tutarı yüzde 59 arttı, yaşadığımız pandemi bu dönüşümü hızlandırdı. Biz de kredi kartlarımıza internet alışverişlerine indirim özelliğini sürekli bir özellik olarak ekledik. Sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında bireysel kullanım amaçlı elektrikli ve hibrit taşıtlar için avantajlı kredi faiz oranı sunduğumuz Doğa Dostu Taşıt Kredisi’yle müşterilerimizin taşıt kredisi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çünkü iklim değişikliğiyle mücadeleye sağlayabileceğimiz en büyük katkının müşterilerimizi karbonsuz hale gelmede desteklerken onların hayal ve hedeflerini gerçekleştirmelerini sağlamak olduğuna inanıyoruz. Bunlar değişimle birlikte geliştirdiğimiz yeniliklerden sadece birkaçı.

Yenilikler ve fırsatlar da değişim gibi sürekli. Bu nedenle, bu kampanyada farklı ortamlardaki fırsatlara ve yeni şeyler denemeye açık; hayatını, işini böyle yaşayan, dünyaya açık olanların hep yanında olduğumuzu vurguluyoruz.

"Dünyaya açık olanların yanındayız"

HSBC Grubu’nun global ağının müşterilerinize sağladığı avantajlar neler?

Birikim yönetimi alanındaki uzmanlığımız, küresel ağımız ve dünyanın her yerinde sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerimizle müşterilerimize onların ihtiyaçlarıyla uyumlu bir dünya sunuyor, onların dünyanın her yerinde oluşan fırsatları yakalamalarına destek oluyoruz.

Premier hizmetimizle hem yurtiçinde hem deyurt dışında aileleriyle birlikte yararlanabilecekleri faydalara ulaşmalarını sağlıyoruz. Örneğin dünyadaki tüm HSBC şubelerinde Premier müşterileri öncelikli ve ayrıcalıklı hizmet alabiliyor, acil durumlarda dünyadaki tüm HSBC şubelerinden acil nakit çekim hizmetinden yararlanabiliyorlar. Yurtdışındayken tüm bankaların ATM’lerinden komisyonsuz ve kur farkına uğramadan ücretsiz para çekebiliyorlar.

Bu aralar pek seyahat edemesek de HSBC Premier Miles kredi kartımız ile havalimanlarında otopark ve yurtdışında otel ve restoran indirimlerinden yararlanarak tüm seyahatlerini planlayabiliyor, bu sayede HSBC Premier’in tüm ayrıcalıklarını yurtdışında da deneyimleyebiliyorlar.

"Dünyaya açık olanların yanındayız"

HSBC olarak önümüzdeki dönemde kampanya takviminiz nasıl olacak?

“Dünyaya açık olanlara dünyamız açık” vaadimizin etrafında ördüğümüz iletişimimiz bireyselde olduğu kadar kurumsal bankacılık alanında da sürdürülebilirlik alanındaki projelerimizde de tüm yıl boyunca devrede olacak. Nisan ayı sonunda başlayacak Nilay Örnek ile Yolculuk Nereye adlı podcast serimizde ise kendi alanlarında uzman, başarılı isimlerle sanat, felsefe, eğitim, teknoloji, sürdürülebilirlik gibi zamansız bir değere sahip konular hakkında konuşacağız. Herkesi bu keyifli yolculuğa eşlik etmeye bekleriz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.