MediaCat

Hopi’yle konuşmaya hazır mısınız?

Uygulama sesle komut alan bir yaşam asistanına dönüşecek.

Hopi’yle konuşmaya hazır mısınız?

Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cem Boyner ve Hopi Genel Müdürü Onur Erbay, Hopi’nin önümüzdeki yıllarda kullanıcılara neler sunacağını uygulamanın birinci yılı sebebiyle verilen basın davetinde anlattılar.

Boyner Grup’un Türkiye’yle buluşturduğu Hopi birinci yılını doldurdu. Bir yılda üye sayısı 3,5 milyona ulaşan Hopi, kullanıclarının alım gücünü 170 milyon TL artırdı. Hopi’nin hazır giyimden gıdaya, teknolojiden havayolu ulaşımına farklı sektörlerde faaliyet gösteren 60 üye markasındaki alışverişlerin toplam hacmi ise 2 milyar TL oldu.

“Hopi piyasaya çıkalı tam 1 yıl 37 gün oldu” diyerek sözlerine başlayan Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cem Boyner şöyle konuştu:

“Yaklaşık 40 yıldır müşteri ilişkisi biriktiriyoruz. Şu anda bire bir tanıdığımız 16 milyon müşterimiz var. Kimisi 20-25 senelik hikâyeye sahip. Bizim için en önemli varlık onlarla olan ilişkimiz. Müşterilerimizle olan bağımızı ilmek ilmek işliyoruz. Hopi’yi ‘Müşteri ne ister, elimizdekiyle daha fazla ne verebiliriz’ diyerek bulduk. Hopi’nin bundan sonra gideceği nokta da hayallerinizle, hayallerimizle sınırlı.”

“Hopi sesle komut alacak”

Hopi Genel Müdürü Onur Erbay, Hopi’nin bir yılda ulaştığı başarıda dört temel unsurun etkili olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Big data, geniş marka koalisyonu, Paracık, inovasyon ve teknoloji tutkusu Hopi’nin bugünkü başarısında önemli rol oynayan dört bileşen. Hopi, bu özelliklerinden aldığı güçle mobil tüketici teknolojileri alanının liderliğine oynuyor. Hopi’ye eklenecek mobil ödeme ve görüntü tanıma özellikleri bu anlamda bizim için son derece önemli adımlar. Daha uzun vadeli vizyonumuz ise Hopi’yi sesle komut alan tam bir yaşam asistanına dönüştürmek.”

Silikon Vadisi’nden İTÜ Teknokent’e

En iyi “görüntü tanıma” teknolojisini Silikon Vadisi’nde aradıklarını ama Maslak İTÜ Teknokent’te bulduklarını söyleyen Cem Boyner, bu süreci şu sözlerle anlattı: “Önce dünyanın en büyük şirketleriyle görüştük. Sonra Maslak’ta İTÜ’de pırıl pırıl üç genç bulduk. Onlarda her şey var. Daha ucuz diye almadık, daha iyi diye aldık. Dünya için sorun sürdürülebilir büyüme. Türkiye için sorun sıçrayarak farkı kapatmak. Tüm şirketlerin de başarılı olmak için sırtını bilgi ekonomisine ve inovasyona yaslaması gerekiyor. Biz de Hopi ile Türkiye’nin bu alanda fark yaratmasını sağlamayı hedefliyoruz.”

Hopi’yi yurtdışına açmanın da planları arasında yer aldığını sözlerine ekleyen Cem Boyner, “Yurtdışında Hopi’yle ilgilenenler dünyanın 1,5-2 yıl önünde gittiğimizi söylüyorlar. Elimizdeki bu değeri, Türkiye’nin mobil icadı olarak yurtdışına açmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.