MediaCat

Herkül aşka gelirse

Onur Haftası’nda sanatçı Emre Yusufi ile işbirliği yapan Durex, LGBTİ+ bireylerin yanında olduğu mesajını verdi.

Sağlıklı, keyifli, özgür ve eşitlikçi cinselliği savunan ve tüm cinsel yönelimlere eşit mesafede durarak kapsayıcı bir duruş sergileyen Durex, bu yıl Onur Haftası’nda sanatçı Emre Yusufi ile işbirliği yaptı. Son yıllarda hayata geçirdiği Herkül serisiyle adından söz ettiren Yusufi’nin Durex işbirliği kapsamında yorumladığı “Proudly” Verified adlı eseriyle Herkül, Onur Haftası’nı kutlayarak LGBTİ+ bireylere destek verdi.

Yusufi’nin Durex işbirliği kapsamında Onur Haftası özelinde yorumladığı Herkül, LGBTİ+ bireylere “yanınızdayım” mesajı verdi. Sanatçının bakış açısıyla Herkül, olanca gücü ve cesaretiyle LGBTİ+ bireylerin kendi özgünlüklerini cesurca ifade etme mücadelelerini simgeliyor. Ters köşe yaparak marka, mitolojide maskülen ve heteroseksüel resmedilen Herkül karakteri aracılığıyla kapsayıcı bir tavırla LGBTİ+ bireylerin yanında olabileceğini gösteriyor.

“Onur Haftası özelinde Herkül’ü kendi stilimde yorumlayarak ona LGBTİ+ topluluğunun renklerini ve sembollerini entegre ettim. Ancak bu ekleme Herkül’ün cinsel kimliğini dönüştürmek için değil, onun ve bu topluluğun birlikteliğini kutlamak için” diyen Emre Yusufi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkül’ün gücü ve cesareti, LGBTİ+ bireylerin kendi özgünlüklerini cesurca ifade etme mücadelelerini simgeliyor. Thumbs up yani baş parmağıyla yaptığı tamam işareti ve ‘Proudly’ Verified sloganı yalnızca toplumda kabul gören cinsel kimliklerin değil, her türlü cinsel kimliğin cesaretle sergilenebileceği bir toplumu temsil ediyor. Bu eser, bireysel farklılıkların bir arada güzel bir uyum içinde yaşayabileceği bir dünya vizyonunu paylaşıyor. Herkül’ün gözlüklerinde yansıyan LGBTİ+ renkleri, farklılıklarımızın, benzersiz kimliklerimizin bir mozaik gibi bir araya gelerek bütün bir toplumu nasıl aydınlatabileceğinin bir sembolü. Yüzük, sadakat ve bağlılığın bir nişanesi olarak, hepimizin birbirimize olan desteğini ve sevgisini temsil ediyor. Sanat, her zaman olduğu gibi, Onur Haftası’nda bir kez daha diyalog ve anlayış köprüleri kursun istiyorum. ‘Proudly’ Verified eseri, toplumsal normların ötesine geçen, her birimizin özgünlüğünü ve içtenliğini kutlayan bir manifesto aslında. Kendi hikâyemizi kendi rengimizle, gururla anlatmaya devam edelim.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.