Hepsiburada’dan kadın girişimcilere destek

Hepsiburada, "Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!" projesini hayata geçiriyor.

25.02.2021 - 14:24 | MediaCat

Deloitte’tan Hepsiburada’ya özel araştırma

E-ticaret platformu Hepsiburada, pandemi döneminde işini e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen kadın girişimciler için Katar Kalkınma Fonu’nun (Qatar Fund for Development) katkıları, Innovation for Development (I4D) ve SPARK işbirliğiyle “Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!” projesini başlatıyor.

Kadın girişimcilere ve kadın kooperatiflerine e-ticaret desteği ulaştırma amacıyla hayata geçirilen projeyle toplam dokuz dalda eğitim ve 19 dalda mentorluk olanağı sunulacak. 2021 boyunca devam edecek proje aracılığıyla yeni satış kanallarında üretim ekosisteminin geliştirilmesi, kadınlar için fırsat eşitliğinin sağlanması ve kadın girişimcilerin dijital dönüşümlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Projede ürün geliştirme, markalaşma ve finans gibi dokuz farklı dalda eğitimlerini tamamlayan girişimci kadınlar ve kadın kooperatiflerine işlerini büyütmeleri için 19 farklı konuda toplam bin 154 saatlik mentorlük imkânı sunulacak. Eğitim ve mentorluk fırsatlarının yanı sıra girişimci kadınlara ve kadın kooperatiflerine Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı dahilinde komisyon indirimi, indirimli kargo ücreti, ücretsiz fotoğraf desteği, reklam ve pazarlama destekleri gibi olanaklar da sağlanacak.

‘Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!’ projesiyle yaklaşık bin kadının işlerinde katma değer yaratacağını belirten Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, “Dengeli bir ekonomik büyümede girişimci kadınların istihdama katılımının ve desteklenmesinin önemi büyük. Ancak bugün baktığımızda, kadınların çalışma hayatına katılım oranları erkeklerin oranından bir hayli düşük. Ayrıca Dünya Ekonomik Forumu’nun 2020 Yılı Cinsiyet Eşitliği Raporu’na göre, cinsiyetler arası açığın 99,5 yılda kapanacağı öngörülüyor. Yaşamın her alanında kadınların varlığını önemseyen bir marka olarak, 2017 yılından bu yana 19 bin kadına ulaşmamızı sağlayan Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımızı bir adım öteye taşıyarak, önemli paydaşlarımızla hayata geçirdiğimiz ‘Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!’ projesiyle kadınların ticarete katılmalarını, kendi aile bütçelerine katkı sağlamalarını, diğer kadınlara ve gençlere rol model olmalarını amaçladık. Ayrıca bu proje, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlaması açısından da oldukça önemli. Hepsiburada olarak hem ekonomik hem de toplumsal olarak kadınların işgücüne katılımlarının ülkemizi ve toplumumuzu bir adım daha ileriye taşıyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.