Hepsiburada NASDAQ’ta

Hepsiburada hisseleri bu gece çalacak gong ile NASDAQ’ta işlem görmeye başlayacak.

01.07.2021 - 15:17 | Arzu Nilay Kocasu

Hepsiburada NASDAQ’ta

20 yıldır faaliyet gösteren online alışveriş sitesi Hepsiburada, teknoloji borsası NASDAQ’ta yerini almaya hazırlanıyor. Hepsiburada hisselerinin NASDAQ’ta işlem görmeye başlaması onuruna düzenlenecek gong töreni öncesinde gerçekleşen basın toplantısında, Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ halka arz sürecinin detaylarını, şirketin hedeflerini ve sektördeki son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

Jülide Ateş’in sunuculuğunu üstlendiği toplantıda Murat Emirdağ’ın açılış konuşmasının ardından NASDAQ’ın ilk kadın başkanı & CEO’su Adena Friedman’ın NASDAQ adına Hepsiburada’ya hoş geldin mesajı ilettiği bir video paylaşıldı. Videonun ardından yeniden söz alan ve Hepsiburada’nın bir e-ticaret sitesinden çok daha fazlası olduğunu belirten Murat Emirdağ, şirketin son dönemde sunduğu yenilik ve hizmetleri hatırlatarak, Hepsiburada’nın 2020’de yüzde 110’dan fazla büyüme gerçekleştirdiği bilgisini paylaştı. Türkiye gibi büyüme potansiyeli yüksek bir ülkede faaliyet gösterdikleri için çok şanslı olduklarını belirten Emirdağ, şirketin 2020’deki büyüme ivmesinin 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 95’in üzerine çıkarak sürdüğünü açıkladı.

2020 yılında Deloitte ile gerçekleştirdikleri etki analizi sonuçlarına göre 2020’de doğrudan ve dolaylı olarak 3 milyonu aşkın insanın istihdamına katkı sağladıklarını belirten ve bir sonraki aşamada ihracatta Türkiye’nin lokomotifi olmayı amaçladıklarını söyleyen Murat Emirdağ, halka arz ile birlikte Türkiye ekonomisine sağlayacakları katkının artacağını öngördüklerini belirtti.

Yeni reklam filmi bu akşam yayında

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Murat Emirdağ, Hepsiburada’nın yaklaşık yüzde 20’sinin halka arz edildiği ve Hanzade Doğan’ın hiçbir hissesini satmadığı bilgisini paylaştı. Hepsiburada’nın NASDAQ’taki hisse fiyatının 12 dolar olarak belirlendiğini söyleyen Emirdağ, öngörülen fonlama miktarının takribi 700 milyon dolar olduğunu ve bunun da yaklaşık 500 milyon dolarının şirkete fon olarak geleceğini söyledi.

NASDAQ’a girişi şerefine bu akşam sanal gong çalmaya hazırlanan Hepsiburada, aynı zamanda, reklam yüzü Cem Yılmaz’ın yer aldığı yeni reklam filmini de bu akşam itibarıyla hedef kitlesiyle buluşturacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.