Henkel sürdürülebilirlikte yine lider

Henkel arka arkaya dördüncü kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endekslerinde lider konumunu korudu...

15.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Henkel arka arkaya dördüncü kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endekslerinde lider konumunu korudu. Henkel listeye, kendi sektörünün tek temsilcisi ve Dayanıksız Ev Bakım Ürünleri Kategorisinde lider olarak girdi. Endeks, kendi faaliyet alanlarında sürdürülebilir gelişim ilkelerini uygulayan kuruluşlardan oluşuyor.

Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk alanlarına özel bir önem veren Henkel, bir kez daha, Dayanıksız Ev Bakım Ürünleri kategorisinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endekslerinde yer almayı başardı. Son on yıldır hazırlanan listeye dünyanın en büyük kuruluşlarının sadece yüzde 10’u girebiliyor. Henkel listede son dört yıldır üst üste yer alma başarısını gösterdi.

Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted, dünyaca ünlü sürdürülebilirlik listesinde bir kez daha yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:
“Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endekslerinde bir kez daha yer almamız, sürdürülebilirlik konusunda  konuşmak dışında da bir şeyler yaptığımızın bir göstergesi. Faaliyetlerimizle felsefemizin iç içe, bir bütünlük içinde olmasına büyük önem veriyoruz. Sürdürülebilirlik, Henkel’in tüm faaliyetleri içinde en fazla öne çıkan konuların başında geliyor. Bu alandaki lider konumumuzu gelecekte daha da pekiştirmeyi hedefliyoruz.”

Henkel’in sürdürülebilirlik alanındaki başarısı bugüne kadar dünya çapında saygın çok sayıda derecelendirme kuruluşu tarafından onaylandı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Davos Ekonomik Forumu’nda yapılan sıralama buna bir örnek. Zirve sırasında profesyoneller için sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında hazırlanan “Kurumsal Şövalyeler” adlı yayının hazırladığı 100 şirketlik listede Henkel en iyi ikinci Alman kuruluş olarak yer aldı. Toplam sıralamada ise Henkel 11. sıraya yerleşti. Geçtiğimiz Mart ayında da Henkel “Dünyanın En Etik Kuruluşları”  listesine girmeyi başardı. Amerikan Ethisphere Enstitüsü tarafından hazırlanan listede tüm dünyadan etik kurumsal yönetim ve sürdürülebilir büyümeye bağlılık konularında örnek kuruluşlar yer alıyor. Henkel listeye Almanya’dan giren tek kuruluş oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.