Henkel, sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor

Faaliyette bulunduğu her ülkede toplumun sorumlu ve sadakatli bir üyesi olarak sosyal sorumluluk...

06.06.2008 - 15:12 | MediaCat

Faaliyette bulunduğu her ülkede toplumun sorumlu ve sadakatli bir üyesi olarak sosyal sorumluluk projelerine imza atan Henkel, Gaziantep ve Adana’dan sonra Mardin Kızıltepe’de bulunan Kızıltepe Devlet Hastanesi’nin yeni doğan ünitesine de bebeklere daha iyi bakım yapılabilmesi için kuvöz hediye ediyor.

İstanbul – Henkel, çalışanlarının ve emeklilerinin gönüllü olarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerini desteklemeyi amaçlayan MIT (Make Impact on Tomorrow-Yarınlarda Etkimiz Olsun) girişimi çerçevesinde, Mardin Kızıltepe’de bulunan Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde yeni doğan bebeklerin sağlıklı bir yaşama, sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri için önemli bir katkı sağlıyor. Daha önce Adana Doğum ve Çocuk Bakım Evi Hastanesi ve Gaziantep Çocuk Hastanesi’ne de kuvöz bağışında bulunan Henkel, projeyi “Henkel Smile” (Gülümse Henkel) programının üç temel taşından biri olan ve bu yıl 10. yılını kutlayan MIT (Make Impact on Tomorrow-Yarına İz Bırak) girişimi doğrultusunda hayata geçiriyor.

1998 ylından bu yana MIT girişimi çerçevesinde Henkel tarafından, yeni doğan bebeklere kuvöz temin edilmesi, sokakta çalışan çocuklara meslek edindirilmesi, okul öncesi eğitime destek verilmesi, ihtiyacı bulunan okullara tiyatro salonu yaptırılması gibi pek çok sosyal sorumluluk projesi hayata geçiriliyor. Henkel çalışanları ve emeklileri bu projelerin planlanması, organize edilmesi, finans desteğinin sağlanması gibi çeşitli aşamalarında yer alıyorlar. Böylece bilgi, beceri ve deneyimlerini kullanarak toplum yararına fark yaratan projelerde aktif olarak görev alıyorlar.

Hastaneye kuvöz hediye edilmesi kararı, Henkel çalışanı Eşref Mert’in konuya dikkat çekmesi üzerine alındı. Kızıltepe Devlet Hastanesi için önemli bir açığı kapatacak olan kuvöz 3 Haziran tarihinde Henkel çalışanları adına Kurumsal İletişim Sorumlusu Hande Ardane ve Batı Marmara Zincir Mağazalar Yöneticisi Eşref Mert tarafından hediye edildi.

Henkel Kurumsal İletişim Sorumlusu Hande Ardane konuyla ilgili olarak, “İki yıldır çeşitli illerde ihtiyaç olduğunu tespit ettiğimiz hastanelere kuvöz bağışında bulunuyoruz. Bu destek, yeni doğanların sadece büyük şehirlerde değil Anadolu’da da en iyi bakımla karşılanmaları adına atılmış küçük ama önemli bir adım. Bu adımla insan yaşamına başladığı andan itibaren katkıda bulunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Henkel’in tüm dünyada uyguladığı kurumsal vatandaşlık programı MIT(Make Impact on Tomorrow-Yarınlarda Etkimiz Olsun) dahilinde oluşturulan proje çerçevesinde, Henkel çalışan ve emeklilerinin sosyal sorumluluk alanındaki gönüllü faaliyetlerini destekleniyor.

Henkel Smile (Gülümse Henkel) programı nedir?

Henkel Smile Programı Henkel’in faaliyet alanı dışında, uluslararası kurumsal vatandaşlık kimliğiyle gerçekleştirdiği sosyal taahhütlerinin bir araya getirildiği bir program.

Programın modüllerinden biri olan MIT girişimi ile çalışanlarının ve emeklilerinin dahil olduğu sosyal sorumluluk projelerine finansal yardım, ürün yardımı ve çalışanlarının projelerine gerekli zamanı ayırabilmesi için ücretli izin vererek destek oluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.