Henkel ile Berlin’e gidecek proje açıklandı

Henkel tarafından düzenlenen Henkel Innovation Challenge Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek ekip ve proje belirlendi.

01.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Henkel tarafından düzenlenen Henkel Innovation Challenge Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek ekip ve proje belirlendi.

Yarışmanın Türkiye elemeleri sonucunda Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Buğra Tahran, Mehnaz Ece Seltün ve Nazlı Gürdamar’dan oluşan BENKEL takımı, Berlin’e gidecek ekip olarak seçildi. Proje hazırlığı süresince ekibin mentorluğunu Türk Henkel Perwoll ve Vernel Marka Müdürü Serra Koç üstlendi.

BENKEL adlı ekibin geliştirdiği, Berlin’de yarışacak “Diadermine Protechno” projesi ile teknoloji kullanımının ve buna bağlı radyasyonun yol açtığı hastalıkların önlenmesi ve radyasyonun etkilerinin azaltılması hedefleniyor. Projede yer alan Buğra Tahran Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü, Mehnaz Ece Seltün ve Nazlı Gürdamar da aynı üniversitenin Ekonomi bölümünde eğitimlerini sürdürüyorlar.

Yenilikçiliği ve yaratıcılığı teşvik eden uluslararası bir “iş simülasyonu oyunu” olan Henkel Innovation Challenge’da bu yıl ilk kez Avustralya, Çin, Hindistan ve Malezya olmak üzere Asya-Pasifik ülkelerinden katılımcılar da mücadele veriyor. Hırvatistan ve Romanya’nın da yer aldığı yarışmada toplam 14 ülkeden ekipler katılıyor.

Henkel Innovation Challenge’da 14 ülkeden finale kalan toplam 14 takım Berlin’de bir araya gelecek ve finalistlere Henkel yöneticileri tarafından profesyonel danışmanlık sunulacak.

Henkel Innovation Challenge 4’ün birincisi, dünyayı dolaşabileceği bir seyahat bileti ve 1000 euro ödül kazanacak. Uluslararası finalde ilk üçe girenler ise dünyanın lider markalarından Henkel’in üst düzey yöneticileri ve Henkel AG&Co. CEO’su Kasper Rorsted ile Düseldorf’ta tanışma fırsatına sahip olacak. Yarışmacılar, ödüllerin yanı sıra uluslararası bir platformda yarışma ve yaratıcılıklarını sergileme şansını, farklı ülkelerden başarılı öğrencilerle bir araya gelme ve iletişim ağını genişletme olanağını da yakalayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.