Cebit Fuarı’nda Merkel Turkcell kucaklaşması

Türkiye’nin 2011’de Partner Ülke olarak yer aldığı CeBIT bilişim ve teknoloji fuarı, Turkcell sponsorluğunda başladı.

01.03.2011 - 00:00 | MediaCat

 

Türkiye’nin 2011’de Partner Ülke olarak yer aldığı CeBIT bilişim ve teknoloji fuarı, Turkcell sponsorluğunda başladı. Fuarda Türkiye’nin etkinlikler ve standlarla temsil edildiği özel bölüm, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in de katıldığı törenle açıldı. Ciliv, törende Almanya Başbakanı Angela Merkel’e Turkcell Europe’a ait altın bir SIM kartı hediye etti.

Merkel, Turkcell’in simgesi Cello’yu kucaklayarak bundan böyle Türkiye’ye geldiğinde kendisinin de Turkcell’i tercih edeceğini söyledi.

Renkli görüntülere sahne olan Turkcell standı, Türk ve Alman bakanlar ile beraberindeki heyetleri ağırladı.

Dünyanın en önemli bilgi teknolojileri ve telekom organizasyonu olarak kabul edilen CeBIT, Turkcell’in sponsorluğunda başladı. 70’i aşkın ülkeden 4200 firmanın ürün ve servislerini teknoloji tutkunlarına tanıtıldığı, 20 ayrı salonda kurulan standları politika ve iş dünyasından 100’ün üzerinde delegasyonun ziyaret edeceği CeBIT 2011’in açılış gününde Turkcell rüzgârı esti. Bu yıl Türkiye’nin Partner Ülke olarak yer aldığı uluslararası bilişim ve teknoloji fuarı, 1-5 Mart tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştiriliyor. Ev ve çalışma ortamları için dijital bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon çözümlerinin sergilendiği fuar, sanayi, toptan/perakende sektörü, el sanatları, bankalar, hizmet sektörü, devlet kurumları, bilim insanları ve teknoloji tutkunlarını biraraya getiriyor.

Ciliv: “Sponsorluk bizim sorumluluğumuzdu.”

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv “Turkcell olarak bu organizasyonun sponsorları arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde sektörümüze öncülük eden, global arenada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir şirket olarak bu sponsorluğu Türkiye için bir sorumluluk olarak gördük ve üstlendik. Türkiye bu yıl CeBIT’in partner ülkesi konumunda ve bu konumun getirdiği özel alan ve etkinlikler söz konusu. Fuar alanında geniş bir Türkiye bölümü yer alıyor. CeBIT 2011’i bizim için daha önemli kılan bir başka neden ise, hazırlıklarını 2010 yılında tamamladığımız Turkcell Europe’un Almanya operasyonlarına çok kısa bir süre içinde başlayacak olması. Turkcell Europe ile Almanya’ya gerçekleşen göçün 50 yıl sonrasında Türkiye’den Almanya’ya bugüne kadar yapılan en büyük yatırımlardan birini gerçekleştirmekten büyük gurur duyuyoruz. Duyduğumuz bu gururu ve gelişmeleri, başta sektörümüzdeki diğer küresel şirketler olmak üzere tüm dünyayla paylaşmak için CeBIT 2011’in çok uygun bir organizasyon olduğuna inanıyoruz: Bu nedenle standımızın önemli bir bölümünü Turkcell Europe’a ayırdık” dedi.

CeBIT 2011’de Turkcell standı başka özel konuklara da ev sahipliği yaptı. “Turkcell Lisansüstü Burs Programı” dahilinde desteklenen 12 lisanüstü öğrenci de teknoloji dünyasının kalbinin attığı fuara Turkcell’in davetlisi olarak katıldılar. Teknoloji konusunda gelecek vaat eden gençlerin gelişimini desteklemek ve sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek hedefi ile 2007’de hayata geçirilen proje ile burs alan öğrenciler, stantta kendi çalışma ve projelerini ziyaretçilerle paylaştı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da “Turkcell Lisansüstü Burs Programı”ndakiöğrencilerle sohbet ederek, çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.