Henkel’de üst düzey atama

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar'ın görev alanı genişledi.

08.03.2018 - 13:53 | MediaCat

Henkel'de üst düzey atama

2012 yılının Ocak ayından bu yana Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev alan Hasan Alemdar, mevcut görevlerinin yanı sıra Nisan ayı itibarıyla Henkel Beauty Care Türkiye, İsrail, İran ve Orta Doğu Afrika Bölgesi Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nünde tamamlamasının ardından Birmingham Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamlayan ve aynı üniversitede MBA eğitimi alan Hasan Alemdar, kariyerine 1991 yılında BMC Marka Müdür Asistanı olarak adım attı. Alemdar, bir yıl sonra Henkel ailesine katılmasının ardından 1992 – 1998 yılları arasında Henkel Deterjan Bölüm Satış Departmanı’nda çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. 1998 – 1999 yılları arasında Schwarzkopf & Henkel Beauty Care Bölümü’nün kuruluşunu yöneten Alemdar, 1999 – 2002 yılları arasında Düsseldorf’ta Henkel Global Müşteriler Yöneticisi olarak çalıştı ve 2002’de Türk Henkel Beauty Care Genel Müdürü oldu. 2005 yılından itibaren genel müdürlük görevine ek olarak Henkel Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörlüğü görevini de üstlenen Alemdar, 2008 – 2010 yılları arasında ilaveten Henkel Mısır Genel Müdürü olarak da görev aldı. Alemdar, Ocak 2010 sonrasında Türk Henkel Beauty Care Genel Müdürlüğü ve Schwarzkopf & Henkel Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörlüğü’nün yanı sıra Schwarzkopf Profesyonel (Kuaför Ürünleri Bölümü) Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü görevlerini de üstlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.