Heineken’den 48 saatlik macera dolu yolculuk

Şampiyonlar Ligi Finali'ni Webley’de izleme fırsatı sunan kampanya heyecan verici bir filmle tanıtıldı.

03.04.2013 - 14:07 | MediaCat

Heineken’den 48 saatlik macera dolu yolculuk

Heineken dün akşam Paris Saint Germain ve Barcelona arasında oynanan Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final maçının yayını sırasında ‘Road to the Final’ kampanyasını tanıttı.

Wieden + Kennedy tarafından hazırlanan filmde şampiyonlar ligi finaline bilet kazanan bir futbolseverin dünyanın bir ucundan, karşılaşmanın oynanacağı Wembley’e geliş hikâyesi anlatılıyor. Kampanya sayesinde tüketicilerin sosyal medya ve çeşitli publarda gerçekleştirilecek olan etkinlikler aracılığı ile marka ile etkileşim kurmaları arzulanıyor.

‘Road to the Final’ aynı zamanda markanın Facebook sayfası üzerinden oynanabilen ve reklam filminde görülen öğeleri de içinde barındıran tilt oyunuyla katılımcılara final bileti kazanma şansı da sunuluyor. Twitter üzerinden efsane futbolcu Clarence Seedorf’un da dahil olacağı kampanyada Seedorf’un sorduğu sorulara en ilginç yanıtları verenleri de sürpriz hediyeler bekliyor.

Heineken Aktivasyon Müdürü Hans Erik Tujit de reklam filmi ile desteklenen kampanyadan son derece memnun olduklarını dile getirdi. Tujit ayrıca kampanyayı hazırlarken hayranlarının katılımda bulunmaktan zevk alacakları bir iş ortaya koymak için çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekledi.

 

[vimeo]http://vimeo.com/63228630[/vimeo]

 

Haluk Kasarcı

(kaynak: the drum)