“Hedef 2018 sonunda 1 milyon üye”

P&G, gençlik hareketi Banabak'ın mobil uygulamasını tanıttı.

17.04.2018 - 13:50 | Gönül Hadımlı

"Hedef 2018 sonunda 1 milyon üye"

P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü İpek Ersavaş, bugün Bomontiada’da gerçekleştirilen basın toplantısında, P&G kişisel bakım markaları desteğiyle oluşturulan gençlik hareketi Banabak’ın detaylarını paylaştı.

Nüfusunun yüzde 41’i gençlerden oluşan Türkiye’nin, Avrupa’nın en genç ülkesi olduğunu belirten Ersavaş, P&G’nin de önceliğinin gençlerle bir sinerji yaratmak ve gençlerin özgüven sahibi bireylere dönüşmelerini sağlamak olduğunun altını çizdi.

P&G Türkiye’nin ilk start-up’ı olan Banabak aynı zamanda globalde de P&G’nin ilk gençlik hareketi olmasından ötürü büyük bir öneme sahip. Türkiye’nin pilot ülke olduğu bu uygulama, bugün yüzde 91’i akıllı telefon kullanan ve yüzde 48’i akıllı telefonlarında günde dört saatten fazla vakit geçiren Z Kuşağı’nı daha yakından tanımak adına P&G’ye de büyük faydalar sunuyor. Uygulama Türkiye’den Almanya, Rusya, Romanya, ABD gibi ülkelere de hızla açılıyor.

Bel kemiğinin oyunlaştırma olduğu uygulama ilk dört ayda yüzde 50’si aktif olmak üzere 410 bin üyeye ulaşmış durumda. Ersavaş’ın belirttiğine göre ise Banabak’ın hedefi, 2018 sonunda 1 milyon üyeye ulaşmak.

Türkiye’de 20 üniversite kampüsünde 40 marka elçisiyle gençlerin geri bildirimlerini toplayan ve üniversite öğrencilerine istihdam imkânı sunan Banabak’ı yapay zekâ entegrasyonuyla geliştirmek isteyen P&G, Mayıs ayında halka açık bir fikir yarışmasına da hazırlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.