HBO Max ve Discovery+ tek platformda birleşecek

HBO Max ve Discovery+'ın birleşmesiyle kurulacak akış platformu için lansman hedefi 2023 yazı.

05.08.2022 - 14:31 | Simge Şenses

HBO Max ve Discovery+ tek platformda birleşecek

Warner Bros. Discovery’nin ikinci çeyrek raporu açıklandı. HBO, HBO Max ve Discovery+ genelindeki toplam abone sayısının 2022’nin ikinci çeyreğinde ilk çeyreğin sonuna göre 1,7 milyon artarak 92,1 milyona ulaştığı bildirilirken, tekil abonelik sayıları paylaşılmadı.

CEO David Zaslav, yaptığı açıklamada HBO Max ve Discovery+’ın tek bir akış platformuna dönüştürüleceği haberini de kamuoyuyla paylaştı. HBO Max ve Discovery+’ın birleştirilmesiyle oluşturulacak platformun, ABD’de 2023’ün yaz aylarında lanse edilmesi hedefleniyor.

Yeni akış platformu, ABD’nin ardından kısa süre içinde Latin Amerika ve Avrupa başta olmak üzere yeni pazarlara açılacak ve kullanıcılarına reklamsız, az reklamlı ve sadece reklamlı olmak üzere üç farklı abonelik seçeneği sunacak.

Birleşmenin orijinal yapımların küçülmesine ve HBO Max’in daha az dizi üretmesine sebep olacağıyla ilgili söylentilerin asılsız olduğunu belirten David Zaslav açıklamasında, “Stratejimiz HBO Max’in halihazırdaki başarısını kucaklamak, desteklemek ve sürdürmek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Entertainment Weekly, TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.