MediaCat

Hayaller resimlerde kalmasın diye

OMO’dan geridönüşüme çocukların gözünden farkındalık yaratan enstalasyon.

Hayaller resimlerde kalmasın diye

OMO, plastik atıkların geridönüşümü konusunda farkındalığı artırarak, daha fazla insanı bu konuda harekete geçirmeye yönelik bir çalışmaya imza attı.

OMO’nun destekleriyle Aktif Yaşam Derneği tarafından düzenlenen Okul Dışarıda Günü’nde Kocamustafapaşa İlkokulu öğrencileri “geridönüşüm yapılan temiz bir Dünya” hayallerini resmettiler ve bu resim ayrıştırılmış plastik atıklar kullanarak dev bir enstalasyona dönüştürüldü. Ressam Şevval Konyalı’nın imzasını taşıyan enstalasyonla marka, “Çocukların hayalleri resimlerde kalmasın” çağrısında bulunarak, herkesi plastik atıklarını ayrıştırarak çocukların hayallerindeki geleceği birlikte yaratmaya davet etti.

900 adet ayrıştırılmış plastiğe ikinci bir hayat verilerek oluşturulan enstalasyon, 24 Ocak itibarıyla üçer günlük sürelerle Kadıköy Metro İstasyonu, Taksim Metro İstasyonu ve Gayrettepe Metro İstasyonu’nda sergilenecek. Ardından 4 Şubat itibarıyla İstanbul Oyuncak Müzesi’ne taşınacak ve burada bulunduğu 1 aylık süre zarfında ziyaretçiler, biriktirdikleri plastik atıkları OMO’nun müze bahçesine yerleştirdiği geridönüştürülebilir atık ünitesine bırakabilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.