Boyner Grup ve Mayhoola ortaklığında yeni yapılanma

Beymen'in yüzde 97'si Mayhoola'ya geçerken, Boyner Mağazaları ve Altınyıldız'ın tamamı Boyner Grubu'nun oldu.

09.05.2019 - 11:55 | Sencer Uçar

Beymen'de üst düzey atama

Boyner Holding ve Mayhoola arasında, bünyesinde Boyner Büyük Mağazacılık, Beymen Mağazacılık, AY Marka Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’i barındıran Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’nin yeniden yapılandırılması konusunda mutabakata varıldı.

Mutabakat kapsamında Beymen Mağazacılık ve Ay Marka Mağazacılık’ın yüzde 96,89 oranındaki çoğunluğu Mayhoola’ya geçecek; Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’in tamamı ise Boyner Holding’in olacak. Anlaşmaya dair finansal detaylar, yönetim kurulu kararları ve yasal onayların ardından kamuoyuyla paylaşılacak. Şirketler arasında varılan mutabakatın Haziran ayında tamamlanması bekleniyor.

Yeni yapılanma sonrasında Boyner Grup; Boyner Büyük Mağazacılık’la çok markalı perakende, Morhipo’yla moda ve çok markalı e-ticaret, Hopi’yle tüketici teknolojileri, Altınyıldız’la kaliteli yünlü kumaş üretimi ve Altınyıldız Classics’le özel marka üretimi ve erkek giyim perakendesi alanlarına ve çok kanallı perakendede büyüme fırsatlarına odaklanacak.

Kaynak: Ntv.com.tr; Görsel: Levfu.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.