Havas Creative’e yeni CEO

Yaratıcı grupta CEO koltuğuna oturacak isim belli oldu.

11.01.2019 - 11:13 | Sencer Uçar

Havas Creative'e yeni CEO

Havas Birleşik Krallık CEO’su Chris Hirst, Havas Creative Global CEO’su olarak atandı. Hirst, yeni görevinde yaratıcı grubun 8 bin 500 çalışanından sorumlu olacak.

Havas bünyesine 2015 yılında katılan Hirst, daha öncesinde Grey Group Birleşik Krallık CEO’su olarak görev alıyordu. Hirst, 2015’te göreve geldikten sonra Havas Europe’un yeniden yapılanmasına ve yaratıcı grubun Birleşik Krallık’taki faaliyetlerinin dönüşümüne liderlik etmişti.

“Havas Birleşik Krallık, Birleşik Krallık’taki en dinamik ve heyecan uyandırıcı gruplardan biri haline geldi ve 2018’de pazardaki başlıca oyunculardan biri oldu” diyen Havas Group Başkanı ve CEO’su Yannick Bolloré, “Chris, yaratıcı ajanslarımızı ve operasyonlarımızı ileriye taşıyan paha biçilemez uzmanlığıyla, dönüştürücü ve dünya standartlarında bir lider. Onun feraseti müşterilerimize ve çalışanlarımıza Avrupa’da olduğu kadar küresel anlamda da muazzam değer katacaktır.” şeklinde konuştu.

Hirst, yeni görevinde Havas Media Group CEO’su Peter Mears ve Havas Health & You CEO’su Donna Murphy’yle birlikte çalışacak.

Hirst’ün Havas Creative Global CEO’su olarak atanmasının yanı sıra Havas bünyesinde yeni bir global network’ün oluşturulması da gündemde. Hirst, bu konuda da BETC ile birlikte çalışacak.

Kaynak: Lbbonline.com