Hatıralar gelecekte saklı

Bir dede ile torunun ölüme meydan okuyan dostluğu ve zamanda yolculuk yapan bir hatıra.

01.10.2020 - 14:59 | Arzu Nilay Kocasu

Kullanıcılarına hikâye ve anılarını yakın çevreleriyle paylaşabilecekleri dijital bir platform sunmak amacıyla 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren Avustralya menşeli Memories, gelecekte görülmek üzere sesli veya görsel mesaj ya da yazı hazırlama olanağını kullanıma sunan yeni özelliği Future Message’ın tanıtımı için bir reklam filmi yayınladı.

Konusu itibarıyla Black Mirror’dan bir bölümü andırsa da özünde, tüm distopyalarda olduğu gibi, bir kaybın ve tamamlanmamışlık hissinin neden olduğu kalp kırıklığının yer aldığı reklam filmi bir dede ile torunun ölüme meydan okuyan ilişkisini konu alıyor.

Future Messages uygulamasının nesiller arası iletişimin evriminin bir üst basamağı ve kendi soyumuzu onurlandırmanın bir yolu olduğunu belirten Memories Group CEO’su Tom Ainsworth konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Teknolojinin hayli ilerlemiş olmasına rağmen bizim kültürümüzde nesiller arası bağ eskiye kıyasla çok daha gevşek. Future Messages bu bağları onurlandırmak ve bize hayatlarındaki önemli anlarda ve onlar için önemli tarihlerde sevdiklerimizle bağ kurma fırsatı sunmak için teknolojiyi kullanmayı hedefliyor. Babasını henüz kısa bir süre önce kaybetmiş biri olarak, ondan bana gelecek bir mesaj benim için dünyalara bedel olurdu. Bu hediyeyi çocuklarıma verebileceğim için minnettarım.”

Reklam filmine imza atan The Monkeys Melbourne’un CCO’su Ant Keogh ise reklam filmi hakkında şu sözleri söyledi: “Ölüm daima son derece hassas bir konu olmuştur, içinde bulunduğumuz durum ise konunun hassasiyetini daha da artırıyor. Hikâyemizi doğru anlatmamız gerekiyordu ve Curtis’in (Curtis Hill) Memories’in Future Messages özelliğinin pazara girişini tanıtan bu film için mükemmel tonu yakaladığına inanıyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Memories
  • Reklam Ajansı: The Monkeys
  • Prodüksiyon Şirketi: Good Oil
  • Yönetmen: Curtis Hill
  • Görüntü Yönetmeni: Kieran Fowler
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.