MediaCat

Hamamböceği distopyasına Japon usulü müdahale

Japonya’dan dev hamamböceği kapanı.

Hamamböceği distopyasına Japon usulü müdahale

İnsanlar tarafından pek sevilmemekle birlikte bize rağmen bizimle beraber azimle yaşamaya devam eden hamamböcekleri, dayanıklı tabiatlarıyla gelecekte karşımıza sinir bozan ufak böcekler olarak değil de devasa boyutlarda tehditkar yaşam formları olarak çıkarsa ne olur? Onlara yakalamak için daha büyük kapanlara ihtiyaç duyarız elbette.

Hamamböceği meselesinin geleceğini ölçüp biçerek olası bir sıkıntıya karşı insanlığın selametini garanti altına almak isteyen 1892 doğumlu Japon Earth Chemical, geleceğin yılmaz hamamböcekleri için en az onlar kadar yılmaz bir kapan üretti. Hamamböceği kapanı satışlarında halihazırda gözlemlenen artışın rüzgarını da arkasına alarak olası bir hamamböceği distopyası için hazırlıklarını tamamlayan marka, dev kapanının ne denli etkili olduğunu göstermek için kendisi gibi endişeli vatandaşların gönüllerine su serpen üç buçuk dakikalık bir video yayınladı.

Normal bir hamamböceğinin 928 katı büyüklükteki hamamböceklerini yakalamak üzere tasarlanan kapan, gelecekte insanların karşı karşıya kalması muhtemel sorunların en azından bir tanesini bertaraf etmiş gözüküyor.

Kaynak: Reddit

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.