Türkiye’nin ilk medya şirketi 2015’e hazır

Güzel Sanatlar Medya Grubu'nun CSO'su Gönül Birkiye, satın alma sonrasında oluşan yapıyı anlattı.

06.01.2015 - 16:54 | MediaCat

Türkiye'nin ilk medya şirketi 2015'e hazır

Hürriyet’ten ayrıldıktan sonra Mart 2014’te Moremedia’ya ortak olan Gönül Birkiye, Haziran ayında ajansın Güzel Sanatlar Holding tarafından satın alınmasıyla MG Media ve Moremedia‘nın yönetiminde CSO olarak kariyerini sürdürüyor. Birkiye, Hürriyet’ten ayrılma dönemini “2013 yılı, Hürriyet Dünyası’nın online-offline entegrasyonunun reklam grubunda başlangıç yılıydı. Reklam grup başkanı olarak reklam satış ekibinin altyapısını kurulması ve dijitalin reklam cirosu içinde hedefini yüzde 15’e taşınması görevini üstlendim. 2014 Şubat ayında kendi adıma hedeflerimi tamamlayarak görevimi bıraktım” sözleriyle anlatıyor.

Türkiye’nin ilk medya şirketi olan MG Media’nın değişen medya düzeninde yerel ve nötr bir şirket olarak yeniden yapılanma hedefine odaklanmasıyla örtüşen hedeflerinin yolu kısalttığını belirten Birkiye, altı ayda çok mesafe kat ettiklerini kaydediyor.

Güzel Sanatlar Medya Grubu CSO'su Gönül Birkiye

Gönül Birkiye grubun, uzun soluklu işbirliklerine dayalı müşteri portföyüne sahip olduğunu ve en iyi hizmeti vererek başarıyı birlikte kucaklamayı amaçladığını kaydediyor. Bu amaçla yola çıkan iki şirketin aynı çatı altında birleşmesiyle toplam da beş müşteri ekibi oluşmuş. Bünyede basın, açıkhava, radyo planlama ve satın alma ekipleri dışında iş analizi, dijital ve satın alma ekipleri yer alıyor.

Ekibin en önemli özelliğinin her sektörden deneyimli kişilerden oluşması olduğunu söyleyen Birkiye sözlerini, “Yapıya, sürekli gelişen medya düzenini ve ihtiyaçları karşılayacak bölümlerle birlikte, dinamik ve bir adım önde olma amacını da ekledik. 2015’te amacımız var olan ve yeni katılan tüm müşterilerimizle hedeflerimizi gerçekleştirmek ve yılın en başarılı işlerine imza atmak” diyerek noktalıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.