MediaCat

Güzel Ordu Kısa Film Festivali’ne geri sayım başladı

Güzel Ordu Kısa Film Festivali bu yıl misafirlerini 6. kez dopdolu bir programla ağırlayacak.

Güzel Ordu Kısa Film Festivali’ne geri sayım başladı

Güzel Ordu Kısa Film Festivali 21-23 Ekim tarihlerinde sinemaseverlerle altıncı kez buluşmaya hazırlanıyor. Her sene bir de kısa film yarışmasına ev sahipliği yapan organizasyonda yarışmanın bu yılki teması, hayatımızın en önemli eşiklerini bir şeylerin kıyısında geçirdiğimiz fikrinden hareketle “kıyısında” olmak.

Genç film yönetmenlerinden kıyısında olunan farklı durumları özgün tarzlarıyla beyazperdeye taşımalarını bekleyen yarışmanın kazananları, ödüllerine 23 Ekim akşamı düzenlenecek ödül töreninde kavuşacak. Filmleri, Tayfun Pirselimoğlu başkanlığında Clint Davis, Doç. Dr. Melis Behlil, Nazlı Bulum ve Serdar Kökçeoğlu’nun yer aldığı jüri heyeti değerlendirecek.

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen ve Türk sinemasına katkıları sebebiyle bu yıl ünlü sanatçı Hale Soygazi’ye ithaf edilen festival, 21 Ekim günü Tevfik Serdar Köksal’ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Selim Atakan’ın özel bestesi Güzel Ordu (Sonsuz Deniz)’in dünya prömiyerini yapacağı festivalin ilk gününde Aykut Yılmaz ve Senay Yılmaz katılımcılara özel bir müzik şöleni, Atıf Yılmaz yönetmenliğindeki Bir Yudum Sevgi’nin gösterimi ise keyifli bir sinema deneyimi yaşatacak. Festival, 22 ve 23 Ekim tarihlerinde de katılımcılarına söyleşiler, atölyeler, sergiler, konserler, paneller ve film gösterimlerinden oluşan dopdolu bir program sunacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.