Güle güle Aslan Balığı, bunu sen istedin!

Avcı türlerin en yeteneklisi insandan aslan balığına avcılık dersi.

26.05.2014 - 10:36 | Ali Kuru

Avcı türlerin en yeteneklisi insandan aslan balığına avcılık dersi.

1992’de Amerika kıtasını alt üst eden Andrew Kasırgası, milyarlarca dolarlık hasara neden olurken, en tatsız sürprizi Kolombiyalılara yapmış.

Kasırga sırasında hasar gören egzotik bir akvaryumdan kaçarak Kolombiya sahillerine ulaşan bir Aslan Balığı türü, anavatanı olan Hint Okyanusu ile Pasifik Okyanusu’nun batısı arasındaki bölgeye benzer koşullar sunan Kolombiya’yı çok severek yerleşmeye karar vermiş. Oldukça başarılı bir avcı olan bu türün yayılımı sadece Kolombiya ile de sınırlı kalmamış, 40’dan fazla ülkenin sahillerini tehdit eder olmuş.

30 dakika içerisinde 30 kadar balık yiyebilen bu obur avcıların yüzlerce diğer türün kökünü kazımaya başlaması ile Kolombiya hükümeti bu türü ulusal güvenliği tehdit eden unsurlardan birisi olarak değerlendirme kararı almış. Bunun üzerine ülkenin Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı da aslan balığını dünyanın en acımasız ve en yetenekli avcısıyla, insanla tanıştırmaya karar vermiş. Kampanya çerçevesinde balığın yaygın olarak avlanması ve hem restoranlarda hem de evlerde sıkça tüketilmesi amaçlanmış.

Diğer türleri yok edene kadar avlamanın ve soylarını tüketmenin yaptığımız en iyi işlerden birisi olduğu düşünülürse, kampanya stratejisinin istenilen başarıyı sağlayacağı kesin.

Künye:

Reklamveren: Kolombiya Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı
Reklam Ajansı: Geometry Global, Kolombiya
Kreatif Süreçlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Juan José Posada
Kreatif Direktör: Iván Mejía
Art Direktör: Sergio Ramirez
Metin Yazarları: Sebastián Acevedo ve Carlos Arredondo
Tasarımcılar: Juan Botero, Carlos Bedoya ve Alex Del Rio

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.